Vytisknout stránku | Zavřít okno

Spustenie LISP aplikácie

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=2809
Datum vytištění: 26.čer.2026 v 23:53


Téma: Spustenie LISP aplikácie
Odeslal: p_ajo
Předmět: Spustenie LISP aplikácie
Datum odeslání: 11.čvc.2006 v 15:04
Mozte mi niekto prosim poradit ako spustim LISP aplikaciu? Load aplikacie sa mi podaril, ale neviem ju spustit.



Odpovědi:
Odeslal: Ferdinand
Datum odeslání: 11.čvc.2006 v 15:23
Otevřít v Notepadu a na začátku - za " (defun C: " je napsán jméno funkce, se kterým se to spouští.

-------------
-FerTh-


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 11.čvc.2006 v 15:32

Načítáte většinou LSP nebo VLX soubor - ten může obsahovat jednu, několik nebo žádnou funkci, resp. příkaz.

LISP funkce se definují pomocí (defun) - např. (defun mojefunkce () ....) nadefinuje funkci "mojefunkce", kterou následně spustíte zadáním (mojefunkce) na příkazovém řádku. Dalším příkladem je definice příkazu - např. (defun C:Mujprikaz () ...) - ten nadefinuje jakoby nový příkaz AutoCADu, který následně spustíte zadáním Mujprikaz.



-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)



Vytisknout stránku | Zavřít okno