Vytisknout stránku | Zavřít okno

WMS MAPA

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=29333
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 04:13


Téma: WMS MAPA
Odeslal: asdfen
Předmět: WMS MAPA
Datum odeslání: 04.zář.2019 v 14:11
Dobrý den, mám dotaz ohledně vykreslení WMS mapy.
Při tisknu výkresu do PDF mapa ztratí na ostrosti a nedá se přiblížit tak jako v modelu. 
Lze nějak upravit detailnost vykreslení WMS mapy(potřeboval bych, abych výsledné PDF mohl přiblížit klidně na 800%)? Je mi jedno kolik to výsledné PDF bude mít MB.
Předem děkuji za rady.



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 04.zář.2019 v 14:56
Přes co tisknete to PDF? Není to jen nastavením jeho parametrů (rozlišení, dpi)?

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: asdfen
Datum odeslání: 04.zář.2019 v 16:33
Přes dwg TO PDF. Dpi mam všude nastavené na maximální hodnotu co mi civil nabízí.


Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 05.zář.2019 v 08:10
Dobrý den a jak se to chová pod použijete jinou PDF tiskárnu?




-------------
Martin Folber


Odeslal: asdfen
Datum odeslání: 05.zář.2019 v 09:22
Jinou možnost jsem nezkoušel. Další možnost tisku do PDF mám jen Microsoft print to PDF a u toho nemohu nastavit vlastní formát papíru. 


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 05.zář.2019 v 14:16
Technicky je výsledkem WMS dotazu rastrový obrázek, takže rozlišení ve vyšších rozlišeních (než je obrazovka) bude vždy trpět v porovnání s vektorovou kresbou.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: asdfen
Datum odeslání: 05.zář.2019 v 16:42
aha. Takže neznáte způsob jak docílit větší kvality v PDF? Například PDF z microstationu má vysokou kvalitu WMS mapy i po přiblížení.


Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 05.zář.2019 v 20:08
A jakou WMS mapu konkrétně tisknete? A při jakem měřítku? Mohu zkusit udělat vzorek. 

-------------
Martin Folber


Odeslal: asdfen
Datum odeslání: 06.zář.2019 v 08:04
mapa:  http://geoportal.cuzk.cz/WMS_ORTOFOTO_PUB/WMService.aspx?version=1.3.0" rel="nofollow - http://geoportal.cuzk.cz/WMS_ORTOFOTO_PUB/WMService.aspx?version=1.3.0
měřítko: 1:2000
Ono tam něco vidět je, ale po 800% přiblížení bych to rád viděl detailně jako v modelu. 


Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 06.zář.2019 v 08:35
Dobrý den,
dvoutisícovka není úplně podrobné měřítko pro 8násobné zvětšení. Pokud chcete skutečně dosáhnout takové podrobnosti, je nutné stáhnout mapy třeba v M1:500 a vytisknout v 1:2000. K tomu Vám dobře poslouží aplikace Plex.Earth Tools viz. https://www.cadstudio.cz/plexearth - https://www.cadstudio.cz/plexearth


-------------
Martin Folber


Odeslal: asdfen
Datum odeslání: 06.zář.2019 v 08:39
Ale ta WMS mapa vykresluje detaily v civilu tak by mělo být jedno v jakém měřítku si vytisknu pdf


Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 06.zář.2019 v 08:42
Tak pošlete nějaké PDF, co Vám z toho leze...

-------------
Martin Folber


Odeslal: asdfen
Datum odeslání: 06.zář.2019 v 08:55
https://uloz.to/file/kLFR9huceFp4/1-pdf%20" rel="nofollow - https://uloz.to/file/kLFR9huceFp4/1-pdf
Už vim, kde je problém. Při DWG to pdf není možnost upravovat rastrovou grafiku.
Když vyzkouším Microsoft print to pdf tak mohu upravit rastrovou grafiku na max, ale zas nemohu přidávat vlastni formát papíru.
Nevíte o nějaké alternativní virtuální tiskárně, která nabízí možnost upravovat rastrovou grafiku a vlastní formát papíru? 


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 06.zář.2019 v 12:50
Jak to myslíte? Jak u DWG to PDF tak u novějšího AutoCAD to PDF jde upravovat jemnost tisku rastrové grafiky - viz:
 
 
Vlastní formáty jde přidávat i u Microsoft PDF, ale je to docela komplikované. Snadno to jde např. u CutePDF, FreePDF a podobných virtuálních tiskáren.
 


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: asdfen
Datum odeslání: 06.zář.2019 v 13:01
Tuto možnost tam DWG to pdf nemá. Co jsem zkoušel tak celý problém s vykreslením detailnosti tkví v tomto. 


Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 06.zář.2019 v 13:52
Tuto možnost tam DWG to PDF má v uživatelských vlastnostech...
viz.


-------------
Martin Folber


Odeslal: asdfen
Datum odeslání: 06.zář.2019 v 14:10
Toto jsem zkoušel dávat na maximální hodnoty a nepomáhá to. Z toho důvodu jsem si myslel, že je to jsou dvě rozdílné věci. 



Vytisknout stránku | Zavřít okno