Vytisknout stránku | Zavřít okno

Trim, Hatch a výběr čar přes sebe

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD 360, prohlížečů, DWG a DWF, Design Review, Navisworks, nadstavby, 123D, A360 a cloud Autodesk 360
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=30229
Datum vytištění: 10.kvě.2026 v 12:43


Téma: Trim, Hatch a výběr čar přes sebe
Odeslal: Peter Jirat
Předmět: Trim, Hatch a výběr čar přes sebe
Datum odeslání: 25.bře.2020 v 09:30
Zdravím, mám několik dotazů - A2020:
1. Když dvojklik na šrafu, otevře se mi nahoře ribbon s možnostmi. Lze chování změnit na otevření panelu Hatch Edit? Změna CUI?
2. Když mi čáry prochází šrafou, vyberu v příkazu Trim obě entity (chci ořezat podle hranic šrafy), tak mi to ořezává podle jednotlivých čárek ve šrafě. Jak chování změnit na ořez podle hranice?
3. Když mám přes sebe plnou a nad ni čárkovanou čáru, tak při výběru klikem v prostoru mezery mi vybere stejně tu čárkovanou, ne tu plnou. Když vyberu cross oknem, tak vybere správně tu plnou dole. Jak to chování změnit, abych se klikem dostal na tu spodní?

Už jsem z toho autocadu trochu vypadl :-(

Díky


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz



Odpovědi:
Odeslal: johny
Datum odeslání: 25.bře.2020 v 09:40
1 CUI
2 asi nejde 
EDIT: Nevím jestli to je náhoda, ale teď koukám na nové features 2021, ale toto je mezi nimi :)   https://www.youtube.com/watch?v=UJL6Q-2OEYM" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=UJL6Q-2OEYM
3 LTGAPSELECTION



Vytisknout stránku | Zavřít okno