Vytisknout stránku | Zavřít okno

iParts - rozmery v kusovniku

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor Professional, Product Design & Manufacturing Collection, Factory Design; digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=310
Datum vytištění: 10.čer.2026 v 06:02


Téma: iParts - rozmery v kusovniku
Odeslal: Ľubomír Pápay
Předmět: iParts - rozmery v kusovniku
Datum odeslání: 30.pro.2004 v 14:56

Pekny den,

je mozne v Inventore vytvoriť iPart tak, aby sa po vložení konkrétnej súčiastky vygenerovali aj všetky informácie potrebné pre kusovník? Napríklad. Urobím si iPart pre nejaký nenormalizovaný valcovaný profil v ktorom sa bude meniť jeho dĺžka. Je možné dostať tento dĺžkový parameter do kusovníka bez toho aby som ho tam ručne napísal? Nemám teraz na mysli tabulkový iPart. Skôr mi ide o to, či je možné vyrobiť niečo podobné ako je knižnica normalizovaných súčiastok dodávaná s Inventorom, kde sa Vám dĺžka vytvoreného profilu zapíše medzi vlastnosti súčiastky, ktoré už môžete triediť podľa potreby.

ďakujem

 



-------------
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012



Odpovědi:
Odeslal: Martin Madaj
Datum odeslání: 03.led.2005 v 00:32
Dobrý den,
v MechSoftu pro Inventor 8 jdou přidávat do Knihovny součástí vlastní objekty. Při jejich definici se zadávají různé klíčové rozměry, které se pak vloží i do kusovníku.
Uvidíme jak to bude vyřešeno v dalším Inventoru a plné verzi DA.

-------------
M.M.


Odeslal: Palousek
Datum odeslání: 03.led.2005 v 00:33
presne jsem to nepochopil, ale koty je mozne vypsat do kusovniku:
v tabulce Fx parametry zaskrtnout policko Exportovat parametr u dane koty
a v kusovniku pridat sloupec .. moment musim zapnout inventor... povedlo se
takze
editovat kusovnik ---> vyber sloupce kusovniku--->vybrat dostupne z: uzivatelske vlastnosti model (roletka) ---> nova vlastnost (tlacitko)
a tady jsou videt ty koty, staci zaskrtnout
pro kazdou kotu pak bude samostatny sloupek
s pozdravem


Odeslal: panX
Datum odeslání: 11.led.2005 v 08:22

to : palousek

Váš postup jsme vyzkoušel, ale funguje jenom v rámci součásti, jestliže to chci udělat v sestavě (kde je součást vložena) tak to nejde, jediné co lze, je definovat novou vlastnost pro celý kusovník a pro patřičnou součást RUČNĚ dopsat hodnotu, nebo máte jiný postup?



Odeslal: Otasek
Datum odeslání: 11.led.2005 v 08:48
to panX: No pochopitelně, že zadaná vlastnost modelu(součásti) je nadefinováno pouze pro tento model a již se nepřenáší do nadsestavy. Při vypsání kusovníku ve výkresu sestavy se pak zobrazí konktrétní vlastnosti u jednotlivých součástí, o nějakém "sdílení" vlastností do jiných dílů(sestav) mě nic známo, ani na jakém princibu by to funkovalo.
Pokud chcete mít stejnou vlastnost v dílů a také někde jinde, lze využít design assistent, kterým to překopírujete - je to ruční práce navíc, ale aspoň trošku zjednodušená

-------------
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice


Odeslal: panX
Datum odeslání: 11.led.2005 v 09:00

to: Otasek

Váš příspěvek jsem nepochopil.

Šlo mi jen o to, jak dostat vlastnosti součásti, které si zaškrtnu v tabulce fx, do kusovníku sestavy do které součást vstupuje (viz příklad pro danou součást nemám výrobní výkres ale potřebuju rozměry uvést v kusovníku sestavy aniž bych je zadával ručně)



-------------
piss the system


Odeslal: Otasek
Datum odeslání: 11.led.2005 v 09:07
Jo takhle!
V kusovníku si musíte přidat zvolenou vlastnost do výpisu. Zvolíte položku v editaci kusovníku: "Výběr sloupce" -> "Nová vlastnost", tam zapíšete její název a přidáte do výpisu - pochopitelně tím pádem musí být pojmenování ve všech dílech stejné

-------------
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice



Vytisknout stránku | Zavřít okno