Vytisknout stránku | Zavřít okno

Barvy při převedení do DWG

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor, Inventor Professional a Inventor LT, Product Design Collection a Suite, Factory Design Suite; a digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=32416
Datum vytištění: 23.dub.2026 v 03:36


Téma: Barvy při převedení do DWG
Odeslal: Zmeskal
Předmět: Barvy při převedení do DWG
Datum odeslání: 07.zář.2021 v 16:48
Ahoj, narazil jsem na problém, který nevím jak vyhledat tak zkouším tady. Když exportuju model do DWG abych sním mohl pracovat ve SketchUp, tak se mi exportuje pouze model, ale ne barvy který jsem mu přiřadil. Za každou radu budu rád

Děkuju 

Martin 




Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 07.zář.2021 v 21:58
Jak to myslíte - barvy? Inventor pracuje s 3D modely s přiřazenými materiály nebo vzhledy. Ty se promítnou i do DWG v AutoCADu, ale zase jen ve 3D vzhledu/stylu, ne v drátovém modelu. Možná je ale SketchUp nedokáže z DWG importovat.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz helpdesk.arkance-systems.cz)


Odeslal: Zmeskal
Datum odeslání: 07.zář.2021 v 22:29
Ano myslím vzhled omlouvám se. při ukládání volím tělesa a povrch. 
To stím že nedokáže importovat si nemyslím, protože jsem dostal jeden model ve stepu, ten jsem otevřel v inventoru zjistil že má na sobě nějaký vzhled a pak exportoval do DWG a ve SketchUP se to otevřelo barevný jako v inventoru, ale když jsem změnil vzhle na to co jsem chtěl já, tak tam byl stále ten s jakým mi to přišlo.


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 07.zář.2021 v 22:34
A nepomohlo by prohnat model právě přes STEP nebo SAT?

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz helpdesk.arkance-systems.cz)



Vytisknout stránku | Zavřít okno