Vytisknout stránku | Zavřít okno

Kusovník

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor Professional, Product Design & Manufacturing Collection, Factory Design; digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=33964
Datum vytištění: 24.čer.2026 v 14:05


Téma: Kusovník
Odeslal: Mila128
Předmět: Kusovník
Datum odeslání: 24.led.2023 v 06:43
Dobrý den,
jde nějakým kouzlem donutit Inventor psát jednotlivé položky kusovníku dvouřádkově?
Typicky jde o dvojjazyčný kusovník, kdy jsou jednotlivé překlady napsané pod sebe do samostatného řádku, ale stále se jedná jen o jednu položku kusovníku.



Odpovědi:
Odeslal: JKortus
Datum odeslání: 24.led.2023 v 07:09
Na výkresu můžete dělat víceřádkové položky, ale kde vezmete ten popis v druhém jazyce? Ručně?


Odeslal: Mila128
Datum odeslání: 24.led.2023 v 08:04
Překlad už máme doplněný v obsahovém centru a pomocí ivlastností je to propsáno do kusovníku. Bohužel vše v jednom řádku, což je dost nepřehledné.


Odeslal: Navara
Datum odeslání: 24.led.2023 v 08:19
Tohle se udělat dá. Princip je v tom, že si vytvoříte uživatelskou iVlastnost pro každý řádek (lze použít i existující), vytvoříte si samostatnou iVlastnost, která bude obsahovat znaky pro zalomení řádku (ASCII 13 + ASCII 10 nebo ve VBA/iLogic je na to konstanta vbCrLf) a tyto tři iVlastnosti pomocí výrazu složíte do jedné cílové iVlastnosti. Tu potom zobrazíte v kusovníku.
Můžete tak editovat řádky nezávisle na sobě.

iLogic pro vytvoření iVlastnosti CrLf je 
Call ThisApplication.ActiveEditDocument.PropertySets("{D5CDD505-2E9C-101B-9397-08002B2CF9AE}").Add(vbCrLf,"CrLf")

uploads/9996/MultilineBomRowSample.zip" rel="nofollow - uploads/9996/MultilineBomRowSample.zip


Odeslal: Mila128
Datum odeslání: 24.led.2023 v 09:35
Něco dělám špatně. Když v obsahovém centru napíšu v příslušném sloupci znaky ASCII 13 + ASCII 10, tak se mi v kusovníku napíšou dva otazníky v rámečku.
Jaká je přesná syntaxe zápisu těch znaků?


Odeslal: Navara
Datum odeslání: 24.led.2023 v 10:34
Tuhle úpravu doporučuju udělat přímo v šabloně rodiny, ne v tabulce OC. Do tabulky OC si dejte jenom ty dvě zdrojové iVlastnosti (BomLine1, BomLine2)


Odeslal: Mila128
Datum odeslání: 24.led.2023 v 11:07
S každou odpovědí vyvstanou nové otázky Embarrassed. Jak zjistím, kterou šablonu používá OC pro kterou rodinu? A kde je pak najdu? Nepodařilo se mi to rozklíčovat.


Odeslal: Navara
Datum odeslání: 24.led.2023 v 11:14
Tady je oficiální postup
https://help.autodesk.com/view/INVNTOR/2023/CSY/?guid=GUID-4A9D4539-96B0-43DD-8979-347265936BB8" rel="nofollow - https://help.autodesk.com/view/INVNTOR/2023/CSY/?guid=GUID-4A9D4539-96B0-43DD-8979-347265936BB8



Odeslal: Mila128
Datum odeslání: 24.led.2023 v 12:28
Děkuji za pomoc, už se to zobrazuje podle našich představ. Thumbs Up


Odeslal: Lestr
Datum odeslání: 31.led.2023 v 11:13
můžete ukázat screen jak to po nastavení vypadá v reálu?
Děkuji Wink


-------------

Lestr
Autodesk Inventor Professional 2022
Autodesk Vault Professional 2022


Odeslal: Mila128
Datum odeslání: 01.úno.2023 v 06:48
Vypadá to úplně stejně, jako když to uděláte ručně jen s tím, že teď je to automatické včetně případných změn.




Vytisknout stránku | Zavřít okno