Vytisknout stránku | Zavřít okno

Díly do různých sestav

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor, Inventor Professional a Inventor LT, Product Design Collection a Suite, Factory Design Suite; a digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=34119
Datum vytištění: 04.kvě.2026 v 01:39


Téma: Díly do různých sestav
Odeslal: ferafr
Předmět: Díly do různých sestav
Datum odeslání: 15.bře.2023 v 14:39
Zdravím, 
možná je toto téma do jiného vlákna tak se omlouvám.
Mám jednu součást (např. šroub, matici, atd), které mám uložené v v jedné složce. Jde nějak zjistit do jakých sestav tahle jedna součást vstupuje?
Jde to nějak tedy zjistit přímo z inventoru nebo z voltu?



Odpovědi:
Odeslal: horalek
Datum odeslání: 15.bře.2023 v 14:55
Nejlepší je na to Vault - pro správu dat, tam je to na kliknutí. Ale když vault nemáte, lze to i v průzkumníku Windows. vyberete díl, a na pravém tlačítku spustíte aplikaci Dessign Assitant. v menu Nástroje vyberete funkci Najít -> Kde je použito. je potřeba si do vyhledávacích cest doplnit složky, ve kterých máte nadřazené sestavy či výkresy. Hledá soubor po souboru, takže rychlost je dána počtem prověřovaných souborů. 
Jak jsem psal, Vault je lepší, tam je to v databázi a informace je ihned, bez ohledu na počet soubor. 



Vytisknout stránku | Zavřít okno