Vytisknout stránku | Zavřít okno

Autodesk Network License Manager pro LINUX Debian

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: CAD - obecně
Název fóra: Obecně o oboru CAD (CAx a BIM)
Popis fóra: Obecné otázky okolo CAx a BIM technologií, formáty, normy, správa, licence, sítě, CAD nástroje
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=3472
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 20:49


Téma: Autodesk Network License Manager pro LINUX Debian
Odeslal: Oilman
Předmět: Autodesk Network License Manager pro LINUX Debian
Datum odeslání: 21.lis.2006 v 16:31
Jako správce sítě řeším instalaci nového softwaru REVIT9 s Autocadem 2007. Máme zakoupenu sítovou verzi s plovoucími licencemi. Problém je hned v prvním kroku zprovoznění.... server běží na Linux Debian.

Lze zprovoznit License Manager pod Debianem, popřípadě pod jinou distribucí?



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 21.lis.2006 v 16:47
Ne.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Petr Bláha
Datum odeslání: 21.lis.2006 v 17:44
Tak takhle stručnou odpověď jste asi nečekal .

Bohužel Autodesk se obecně moc nekamarádí s NON-MS produkty. V tomto případě mě tedy napadají asi jedině tato smysluplná řešení:
a) Instalovat správce licencí na nějaký PC (pracovní stanici), který běží trvale a má Windows. Krátkodobé výpadky nevadí (třeba oblíbení BSOD :-) ), to licence překlene.
b) Obrátit se na Autodesk, zda by Vám licence zdarma nepřevedl na SLM (za migraci se myslím jinak platí). Vím, moc Vám to neřeší, ale alespoň to rozběháte.
c) Dát si do serverovny nějaký starý vyřazený PC a na něm si NLM manažer pustit. (to bych viděl asi jako nejlepší řešení)
d) Použít na tom serveru nějaký emulátor Windows, ale to asi nebude moc dobrý nápad z hlediska stability serveru a nevím zda pro tuto distribuci vůbec existuje.


Odeslal: Mato Hauso
Datum odeslání: 21.lis.2006 v 20:34
http://www.architectafrica.com/bin0/news200411111_wine.html

skus ja som to este neskusal lebo cakam na novy komp a tam hned nahodim linux
ale neviem ci je to to spravne co hladas alebo naco sa pytas

daj potom vediet ci ti to pomohlo

vela stastia prajem


Odeslal: Petr Bláha
Datum odeslání: 21.lis.2006 v 20:48
Spíše asi rovnou odkaz na stránky toho emulátoru http://www.winehq.com/ - Wine ... jen abych doplnil.


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 21.lis.2006 v 21:39

FlexLM, resp. daemon pro Autodesk software, neběží pod Linuxem. Vzhledem k charakteru aplikace není podporována ani práce pod emulátory.
Možnosti náhradního řešení (pro Oilman) vám jistě poradí dodavatel oněch licencí, popř. pište na mailto:support@xanadu.cz - support@xanadu.cz  (přechod na SLM licence by ale asi byl zbytečným krokem zpět).



-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Mato Hauso
Datum odeslání: 21.lis.2006 v 21:47
chcel by som sa spytat funguje a cad pod linuxom
su tam niake problemi pr praci?




Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 21.lis.2006 v 22:36
Nějaký CAD pod Linuxem určitě funguje. AutoCAD ale ne, ten funguje jen ve Windows.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: krasa
Datum odeslání: 22.lis.2006 v 08:29
funguje třeba Bricscad. www.bricscad.com má jak win. tak linuxovou verzi. Vypadá velmi pěkně.

-------------
Jakub Krása


Odeslal: Oilman
Datum odeslání: 22.lis.2006 v 14:01

Díky za odpovědi.

- SLM licenci určitě ne, je více PC než licencí
- emulátor na server také nechci dávat, je to opravdu nestabilní a žere to systémové prostředky
- dodavatel licencí reaguje stejně jako pan Vladimír (linux ne)

Ale našel jsem zajímavé odkazy, ...  zkusím polaborovat, jinak zbývá ta alternativa s druhým PC s windows.

http://www.artwork.com/support/flexlm/index2.htm - http://www.artwork.com/support/flexlm/index2.htm

http://www.systempartnergmbh.de/mdp/MDP-LINUX-HOWTO-EN-5.html - http://www.systempartnergmbh.de/mdp/MDP-LINUX-HOWTO-EN-5.html


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 22.lis.2006 v 14:31
To reaguje správně - věřte, že na Linuxu to nefunguje. Samotná technologie FlexLM je sice k dispozici pro řadu platforem (včetně Linuxu), ale komponenta Autodesk daemon pro FlexLM běží pouze pod Windows.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)



Vytisknout stránku | Zavřít okno