Vytisknout stránku | Zavřít okno

Aktualizace kusovníku

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor Professional, Product Design & Manufacturing Collection, Factory Design; digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=35823
Datum vytištění: 07.čer.2026 v 12:22


Téma: Aktualizace kusovníku
Odeslal: bernardr
Předmět: Aktualizace kusovníku
Datum odeslání: 17.pro.2025 v 07:42
Dobrý den,
dlouhé roky se trápím s aktualizací kusovníku. A ani nevím jestli to Inventor vůbec umí a nebo to celé roky dělám špatně. Neobjeví se ve výkresu aktivní tlačítko aktualizovat po změně. Pracuji ve verzi 2025, ale zkoušel jsem to jinde i v poslední verzi 2026.

Vše dělám v rámci jednoho založeného projektu v týž složce.
- Vytvořím sestavu 
- Vytvořím nový výkres a vložím pohled
- Udělám pozice
- Vytvořím kusovník

Potom následně někdy dojde k:
1. výměna dílce v sestavě za jiný (vyzkoušel jsem různé možnosti)
 a) např. komponenta - nahradit
 b) přejmenováním v průzkumníku a potom při otevření určením, který soubor chybí sestavě

2. nebo se musí dílec přejmenovat

Výsledkem je, že musím vytvořit celý výkres znovu. Protože ani smazání kusovníku, popř. pozic a vložení znovu nepomůže a tam zůstává stejný název (číslo součásti).
Paradoxem je, že vlevo, jak je ve výkresu průzkumník modelu, tak tak se nové dílce a jejich správné pojmenování v daném pohledu té sestavy zobrazuje.

Děkuji za pomoc







Vytisknout stránku | Zavřít okno