zadanie cesty suboru v scripte
Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: CAD programování
Popis fóra: Otázky programování - nadstavby a utility pro CAD a GIS aplikace Autodesk (VBA, AutoLISP, ARX/C++, .Net, JavaScript, Python, MEL...)
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=3597
Datum vytištění: 13.kvě.2026 v 06:38
Téma: zadanie cesty suboru v scripte
Odeslal: Augur
Předmět: zadanie cesty suboru v scripte
Datum odeslání: 12.pro.2006 v 17:51
Dobry den, vedel mi mi niekto poradit, ako zadam v skripte cestu na csv subor? Riesim problem s hromadnou zmenou textu vo vykresoch... Pouzivam "SRXTEXT" a generator scriptu "davka" problem je ze neviem zapisat odkaz na subor *.csv, v ktorom su texty, ktore sa maju zmenit... Viete mi niekto poradit?? Vopred dakujem.
------------- Designer/Projektant/Ucitel
Autocad 2007
|
Odpovědi:
Odeslal: Ferdinand
Datum odeslání: 12.pro.2006 v 18:02
(setq FF (findfile "X2.X")) ;hledany soubor (setq DWGP (getvar "dwgprefix")) ;cesta k vykresu-aktualni adresar (if(/= FF nil) (setq FFP (substr FF 1 (strlen DWGP))) ;cesta k hledanemu souboru )
------------- -FerTh-
|
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 12.pro.2006 v 19:46
Naše utilita srxText respektuje nastavení proměnné FILEDIA - takže ve skriptu stačí dočasně nastavit FILEDIA na 0 a název CSV souboru můžete zadat normálně jako řetězec.
------------- Vladimír Michl (moderátor) ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world (podpora viz helpdesk.arkance-systems.cz)
|
Odeslal: Augur
Datum odeslání: 13.pro.2006 v 09:08
V prvom rade by som chcel podakovat, pretoze toto ma posunulo o velky krok dopredu.
Presne toto som potreboval. Len mam jeden problem, ak som to skusal so vzorovym csv-ckom tak to vsetko nadherne prebehne. Lenze akonahle vytvorim, alebo preeditujem toto csv-cko a ulozim, uz to nefunguje... Cim je ten subor, iny, alebo ako ho vytvorit, pripadne preeditovat tak, aby to fungovalo.. Myslim ze som dodrzal aj format zapisu (starytext,"novytext").
------------- Designer/Projektant/Ucitel
Autocad 2007
|
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 13.pro.2006 v 09:12
Ten formát CSV je "starýtext","novýtext" - když tak ten CSV soubor pošlete na mailto:support@xanadu.cz - support@xanadu.cz , mrkneme se na něj.
------------- Vladimír Michl (moderátor) ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world (podpora viz helpdesk.arkance-systems.cz)
|
Odeslal: Augur
Datum odeslání: 13.pro.2006 v 09:36
Myslim, ze uz to nebude potrebne, kolega databazista mi poradil, aby som to CSV-cko needitoval v Exceli, ale vo Worde... Cudujem sa tomu, ale funguje to
Som neskutocne stastny.. Mam pred sebou balik vykresov (cca6000) v ktorych sa zakaznokovy nepacil textovy retazec oznacujuci vykres... Vyzeralo to tak, ze niekto bude cele vianoce editovat vykresy, lenze vdaka znalostiam ktore som tu na fore ziskal a stale ziskavam, urobim tuto zmenu velmi, velmi rychlo a bez chyb. Este raz vdaka panovi Michlovi a vsetkym na tomto fore.
------------- Designer/Projektant/Ucitel
Autocad 2007
|
|