Vytisknout stránku | Zavřít okno

Vyjmutí makra

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=3763
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 00:18


Téma: Vyjmutí makra
Odeslal: Kubíček
Předmět: Vyjmutí makra
Datum odeslání: 17.led.2007 v 12:22
Ví někdo jak z bloku např. výkresu rohového razítka v AutoCADu 2004 odstranit makra? Odškrtnutím se dá zamezit zobrazování maker. Nevím jak na výkresu najít makro a následně ho odstranit.

-------------
jku



Odpovědi:
Odeslal: pavelstyl
Datum odeslání: 17.led.2007 v 12:52
A nestačilo by to razítko přeuložit do DXF a potom zase do DWG?
 
Pavel Štyl


Odeslal: Kubíček
Datum odeslání: 17.led.2007 v 13:24
Díky za radu.  Smile
 
Přes ACAD 2004.dxf tam makra zůstávala, ale po uložení daného souboru v ACAD 12.dxf, se zavřením výkresu bez uložení a po opětovném načtení příkazem _dxfin do prázdného výkresu a uložení, při opětovném načtení se už makra neobjevují a soubor je místo 381 kB, jen 39 kB. 
 
            Díky.


-------------
jku


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 17.led.2007 v 13:28
Přes DXF12 ale můžete přijít o některé entity a vlastnosti entit výkresu. Lepší je odstranit makra pomocí příkazu z tipu (VIP):
http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=1125 - http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=1125


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Robo
Datum odeslání: 17.led.2007 v 14:17
pripadne pouzit lisp  uploads/20070117_141638_odstran_makro.lsp - uploads/20070117_141638_odstran_makro.lsp



Vytisknout stránku | Zavřít okno