Vytisknout stránku | Zavřít okno

xy souradnice bodu?

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=4222
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 21:51


Téma: xy souradnice bodu?
Odeslal: id2007
Předmět: xy souradnice bodu?
Datum odeslání: 18.bře.2007 v 05:21
Ahoj lidi, nevite, jak udelat abych jednim kliknutim na bod dostal kotu, ktera zobrazi jeho x,y souradnici? Vim ze to jde delat pro x z iy zvlast, ale ja potrebuji vytisknout vykres, na kterem budou u kazdeho bodu tyhle souradnice a chtel bych si usetrit cas kotovanim kazdeho bodu dvakrat. Vim, ze jde souradnice zjistit a pak je prekopirovat jako terba mtext vedle bodu, ale musi to jit snad i nejak automaticky - jen to nemuzu najit. Diky.



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 18.bře.2007 v 09:41
Zkuste třeba blok PtLabel z Katalogu bloků:
http://www.cadforum.cz/catalog/?q=souřadnice - http://www.cadforum.cz/catalog/?q=souřadnice
 
Popř. lze použít Diesel makro - i v AutoCADu LT (je třeba v utilitě LT Extension).


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: id2007
Datum odeslání: 18.bře.2007 v 16:13
Diky moc! Muj mistr na stavbe bude zitra stestim bez sebe :)


Odeslal: Mantlík
Datum odeslání: 18.bře.2007 v 18:29
Případně ještě tenhle lispík pro JTSK (chová se jako kóta - nastavit v kótovacím stylu vše potřebné)
 
http://www.cadforum.cz/forum/uploads/20070318_182811_JTSK.LSP - uploads/20070318_182811_JTSK.LSP


-------------
J. Mantlík




Vytisknout stránku | Zavřít okno