Poradí niekto???
Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=4289
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 23:24
Téma: Poradí niekto???
Odeslal: Pavoldubovany
Předmět: Poradí niekto???
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 11:27
Potrebujem spojit 2 čiary do seba, robým to pomocou ikony UNION, vyberiem objekty, a potvrdím-enterom. Nič sa nestane. Neviem či to blbne program alebo či som niekde spravil chybu??? Poradte ak niekto vie v čom by to mohlo byt?? Za radu dik
|
Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 11:36
|
To není správný příkaz (je na oblasti a 3D tělesa).
Použijte PLJOIN.
------------- Vladimír Michl (moderátor) ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world (podpora viz emea.support.arkance.world)
|
Odeslal: Pavoldubovany
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 11:46
Nazdar, použil som ten príkaz a postupoval som nasledovne: Command: PLJOIN .............enter...... Select objects: 1 found Select objects: 1 found, 2 total .............enter.....a vyhodilo mi to.... Select objects: Join Type = Both (Fillet and Add) a vôbec mi to nespojilo tie čiary. Poradíš mi s tím???
|
Odeslal: Machacek
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 11:49
a spojujete line nebo polyline?
------------- Jiří Macháček
BricsCAD, Cadkon MEP
|
Odeslal: Pavoldubovany
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 11:50
Odeslal: Machacek
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 11:53
|
pljoin je myslím jenom pro polyline
pokud chcete line spojit tak použijte příkaz _fillet s radiusem = 0, ale to Vám jenom ty čáry spojí, neudělá to jeden objekt
------------- Jiří Macháček
BricsCAD, Cadkon MEP
|
Odeslal: Robo
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 12:07
pljoin funguje aj na line al polyline, s tym ze z line vytvori polyline. pokial su ciary oddelene treba nastavit nejaku hodnotu v akom okruhu ma spojit ciary. Join Type = Both (Fillet and Add) Enter fuzz distance or [Jointype] <.....>: *Cancel*
|
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 13:12
Pro spojení čár v AutoCADu je funkce Spojit, dále existuje funkce PLJOIN, která převede dotýkající se čáry nebo čáry, které se nedotýkají přímo v uzlech, ale koncemi jsou blízko sebe, na křivku (proto se u PLJOIN zadáva tolerance aby funkce věděl zda má spojit do křivky i čáry poblíž uzlu). Dále existuje nástroj SP.lsp od pana Seinera, který dělá obdobu funkce Spojit, ale spojuje i úsečky, které nejsou naproti sobě.
------------- PepaR https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz
|
Odeslal: Ferdinand
Datum odeslání: 12.čvc.2007 v 10:09
|
Najednou mi přestal fungovat ET příkaz pljoin. Na p.ř. je:
Command: pljoin 5 found
Join Type = Both (Fillet and Add) Enter fuzz distance or [Jointype] <0.00>:
Processing pline data.... Invalid option keyword.
Zkoušel jsem v různých výkresech s různými nastaveními, i v prázdném výkrese se 3ma na sebe navazujícíma nakreslenýma čarama anebo polylajnama (snap=1) - nic. Přeinstalovat ET?
------------- -FerTh-
|
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 12.čvc.2007 v 10:48
|
Jak máte nastavenu proměnnou peditaccept? Zkuste jí změnit hodnotu na 0.
Anebo použijte makro BenyCZ:
;;; spoji cary do krivky (defun C:spojitdokrivky (/ PDACPT) ;;;nastaví peditaccept (setq PDACPT (getvar "peditaccept")) (setvar "peditaccept" 1)
;;;vlastní funkce (command "_pedit" pause "_j" (ssget) "" "")
(princ) ;;; obnovuje původní peditaccept (setvar "peditaccept" PDACPT) (princ) )
|
------------- PepaR https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz
|
Odeslal: Ferdinand
Datum odeslání: 12.čvc.2007 v 13:14
Ano, byla to ona, mrška. Kde na to chodíte, snad znáte všechna, co která proměnná řídí? Já jsem hledal sys.prom. která začínají na "pl...". Záhadou je, proč se svévolně přeměnila na 1 Další zajímavostí je, že citovaný lispík právě že funguje když je (setvar "peditaccept" 1)
------------- -FerTh-
|
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 12.čvc.2007 v 13:32
|
Používám PLJOIN často i když v nových verzích není podporováno a s podobným problémem jako Vy, jsem se potkal cca před dvěma týdny.
Proměnné znám jen okrajově ;)
U lispu je to proto aby to nevyvolávalo výzvu, že vybrané objekty nejsou křivky, teda alespoň se domnívám, že to tak je.
------------- PepaR https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz
|
|