Vytisknout stránku | Zavřít okno

Poradí niekto???

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=4289
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 23:24


Téma: Poradí niekto???
Odeslal: Pavoldubovany
Předmět: Poradí niekto???
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 11:27
Potrebujem spojit 2 čiary do seba, robým to pomocou ikony UNION, vyberiem objekty, a potvrdím-enterom. Nič sa nestane. Neviem či to blbne program alebo či som niekde spravil chybu??? Poradte ak niekto vie v čom by to mohlo byt??Cry
                    Za radu dik



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 11:36
To není správný příkaz (je na oblasti a 3D tělesa).
Použijte PLJOIN.


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Pavoldubovany
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 11:46
Nazdar, použil som ten príkaz a postupoval som nasledovne:
 
Command: PLJOIN                                 .............enter......
Select objects: 1 found
Select objects: 1 found, 2 total             .............enter.....a vyhodilo mi to....
Select objects:
 Join Type = Both (Fillet and Add)
   
a vôbec mi to nespojilo tie čiary. Poradíš mi s tím???




Odeslal: Machacek
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 11:49
a spojujete line nebo polyline?


-------------
Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP


Odeslal: Pavoldubovany
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 11:50
line


Odeslal: Machacek
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 11:53
pljoin je myslím jenom pro polyline
 
pokud chcete line spojit tak použijte příkaz _fillet s radiusem = 0, ale to Vám jenom ty čáry spojí, neudělá to jeden objekt


-------------
Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP


Odeslal: Robo
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 12:07
pljoin funguje aj na line al polyline, s tym ze z line vytvori polyline. pokial su ciary oddelene treba nastavit nejaku hodnotu v akom okruhu ma spojit ciary.
Join Type = Both (Fillet and Add)
Enter fuzz distance or [Jointype] <.....>: *Cancel*


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 13:12
Pro spojení čár v AutoCADu je funkce Spojit, dále existuje funkce PLJOIN, která převede dotýkající se čáry nebo čáry, které se nedotýkají přímo v  uzlech, ale koncemi jsou blízko sebe, na křivku (proto se u PLJOIN zadáva tolerance aby funkce věděl zda má spojit do křivky i čáry poblíž uzlu). Dále existuje nástroj SP.lsp od pana Seinera, který dělá obdobu funkce Spojit, ale spojuje i úsečky, které nejsou naproti sobě.

-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: Ferdinand
Datum odeslání: 12.čvc.2007 v 10:09
Najednou mi přestal fungovat ET příkaz pljoin. Na p.ř. je:
Command: pljoin 5 found
 Join Type = Both (Fillet and Add)
Enter fuzz distance or [Jointype] <0.00>:
Processing pline data....
Invalid option keyword.
Zkoušel jsem v různých výkresech s různými nastaveními, i v prázdném výkrese se 3ma na sebe navazujícíma nakreslenýma čarama anebo polylajnama (snap=1) - nic. Přeinstalovat ET?


-------------
-FerTh-


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 12.čvc.2007 v 10:48
Jak máte nastavenu proměnnou peditaccept? Zkuste jí změnit hodnotu na 0.
 
Anebo použijte makro BenyCZ:
 
Citace
;;; spoji cary do krivky
(defun C:spojitdokrivky     (/ PDACPT)
;;;nastaví peditaccept
(setq PDACPT (getvar "peditaccept"))
(setvar "peditaccept" 1)

;;;vlastní funkce
(command "_pedit" pause "_j" (ssget) "" "")
(princ)
;;; obnovuje původní peditaccept
(setvar "peditaccept" PDACPT)
(princ)



-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: Ferdinand
Datum odeslání: 12.čvc.2007 v 13:14
Ano, byla to ona, mrška.  Thumbs%20Up Kde na to chodíte, snad znáte všechna, co která proměnná řídí? Já jsem hledal sys.prom. která začínají na "pl...". Záhadou je, proč se svévolně přeměnila na 1 Geek Další zajímavostí je, že citovaný lispík právě že funguje když je (setvar "peditaccept" 1)

-------------
-FerTh-


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 12.čvc.2007 v 13:32
Používám PLJOIN často i když v nových verzích není podporováno a s podobným problémem jako Vy, jsem se potkal cca před dvěma týdny.
 
Proměnné znám jen okrajově ;)
 
U lispu je to proto aby to nevyvolávalo výzvu, že vybrané objekty nejsou křivky, teda alespoň se domnívám, že to tak je.


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz



Vytisknout stránku | Zavřít okno