Vytisknout stránku | Zavřít okno

Načítání aplikací v ACAD LT 2007

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=4293
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 20:49


Téma: Načítání aplikací v ACAD LT 2007
Odeslal: genesis
Předmět: Načítání aplikací v ACAD LT 2007
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 13:08

Dobrý den, potřebuji pomoc. Měl jsem ACAD 2002. Pomocí příkazu "načíst aplikaci jsem si načetl příkaz "count.lsp" a mohl sečíst veškeré bloky na výkrese (i ty bez žádného atributu). Nyní mám ACAD LT 2007, příkaz count tato verze nezná a dosud jsem nepochopil, jak tam ten příkaz doplnit. Tento příkaz byl dříve zařazen do bonusu Express, který jsem si jednoduše natáhl a bylo to hotové. Teď si nevím rady.  Tak je to i s další utilitkou "kopírujtext.lsp", kterou jsem díky tomuto fóru před časem získal. Nemám v úmyslu programovat, ale v podstatě jen importovat již vymyšlené. Děkuji předem za pomoc.

Pozn : kopírujtext.lsp = jedná se o zkopírování obsahu textu z jedné textové entitx do druhé pouhými třemi kliky.



Odpovědi:
Odeslal: Machacek
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 13:12
AutoCAD LT nepracuje s lispem

-------------
Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 13:15
AutoCAD LT je omezená verze AutoCADu pro příležitostné uživatele. Jedním z omezení je nepřítomnost API pro běh nadstavbových aplikací - takže LISP (LSP) programu v AutoCADu LT nespustíte.
 
Viz http://www.xanadu.cz/autocad-lt.asp#compare - přehled rozdílů LT x plný AutoCAD .


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: zisoun
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 13:20
Taky jsem se o to pokoušel na začátku, než jsem zjistil fakta. Viz. předchozí příspěvky. 

-------------
Zisounek


Odeslal: Sedláček
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 13:28

Existují různé enablery, které vám LISP zpřístupní (možná nebudou fungovat všechny LISP prográmky), LT-extender, IcomTools...

Otázka je co na to Autodesk (s autorem LT-extenderu se soudí)


Odeslal: genesis
Datum odeslání: 29.bře.2007 v 13:51
No. Smůla. Děkuji všem za rychlou reakci.



Vytisknout stránku | Zavřít okno