Vytisknout stránku | Zavřít okno

tečny mezi křivkami

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=5137
Datum vytištění: 26.čer.2026 v 23:53


Téma: tečny mezi křivkami
Odeslal: Kamil Hronovský
Předmět: tečny mezi křivkami
Datum odeslání: 12.zář.2007 v 13:34
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jak v Civilu 2007 dostanu tečny mezi křivky. Při vytváření trasy z křivky mám tuto volbu zaškrtnutou, nic se však nezobrazuje.



Odpovědi:
Odeslal: imzadi
Datum odeslání: 12.zář.2007 v 14:32
to je divne, ze Vam to nefunguje, to by mel Civil delat automaticky...styl, kterym trasu vykreslujete ma zapnute zobrazeni tecen?


Odeslal: Kamil Hronovský
Datum odeslání: 12.zář.2007 v 14:50
Styl ma zapnute zobrazeni. Pokud trasu vezmu z krivky tecny chybi, pri kresleni trasy dle rozvrzeni tecny jsou.


Odeslal: Kamil Hronovský
Datum odeslání: 12.zář.2007 v 14:51
Styl ma zapnute zobrazeni. Pokud trasu prevezmu z krivky tecny chybi, pri kresleni trasy dle rozvrzeni tecny jsou.


Odeslal: imzadi
Datum odeslání: 12.zář.2007 v 15:12

z jakych objektu je slozena krivka? oblouk a usecky?



Odeslal: Kamil Hronovský
Datum odeslání: 12.zář.2007 v 16:08
Ano, pouze oblouky a úsečky.


Odeslal: topocad
Datum odeslání: 12.zář.2007 v 16:58
ano, taky mi to dela kdyz usecky a oblouky nenavazuji korektne tecnove (nejsou udelany FILLETem) - civil udela trasu s "dirou", po prefiletovani krivky je vzdy vse OK (civil2007-SP3)
<rl>



Odeslal: Kamil Hronovský
Datum odeslání: 13.zář.2007 v 08:01
Ani dvě zaoblené úsečky Filettem ani křivka zaoblená - v žádném případě nekreslí tečny. Jen v případě trasy zadávané přímo podle rozvržení.


Odeslal: Kamil Hronovský
Datum odeslání: 13.zář.2007 v 08:05
Tečny kreslí jedině v případě, že z křivky převezmu pouze lomový polygon, oblouky vkládám až v Upravení geometrie trasy.


Odeslal: imzadi
Datum odeslání: 13.zář.2007 v 15:09
no podle mne to ani jinak nepujde, proste k vytvorenemu oblouku z krivky tecnu neudela...


Odeslal: topocad
Datum odeslání: 13.zář.2007 v 15:17
zkuste zaslat do fora pouze tu krivku v DWG nebo DXF, zkusim u sebe na civilu co to dela....
<rl>


Odeslal: Kamil Hronovský
Datum odeslání: 14.zář.2007 v 07:26
Ani nemusím posílat, dělá to se všemi křivkami.



Vytisknout stránku | Zavřít okno