makro
Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=6083
Datum vytištění: 13.čer.2026 v 12:52
Téma: makro
Odeslal: prasopal666
Předmět: makro
Datum odeslání: 28.úno.2008 v 12:07
|
pánové jak by prosím mělo vypadat makro které by dělalo následující
mám otevřený výkres a potřebuji udělat
purge
(v dialogovém okně bude zaškrtnuto
-zobrazit položky, které lze čistit
-potvrdit každou čištěnou položku
-čistit vnořené položky)
čistit vše
ano pro všechny
zavřít
uložit výkres prod verzí autocad 2004
zavřít výkres
------------- Autocad 13 - user, PC 386, 16MHZ, 1MB RAM, 14" VGA monitor
|
Odpovědi:
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 28.úno.2008 v 12:26
|
Píši z hlavy, takže může tam být chybka:
^C^C_-PURGE _A * _N _ZOOM _E _QSAVE _CLOSE
|
Nenapadá mě, jak řešit typ souboru, ale nejjednodušší by to bylo nastavit v možnostech AutoCADu.
------------- PepaR https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz
|
Odeslal: prasopal666
Datum odeslání: 28.úno.2008 v 12:53
děkuji moc , funguje to
------------- Autocad 13 - user, PC 386, 16MHZ, 1MB RAM, 14" VGA monitor
|
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 28.úno.2008 v 13:14
PepaR napsal(a):
Nenapadá mě, jak řešit typ souboru, ale nejjednodušší by to bylo nastavit v možnostech AutoCADu. |
třeba _SAVEAS 2004 <enter>
------------- Vladimír Michl (moderátor) ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world (podpora viz emea.support.arkance.world)
|
Odeslal: zisoun
Datum odeslání: 28.úno.2008 v 22:54
A pak by to celeé mohlo být takto :
^C^C_-purge;_a;*;_n;_zoom;_e;_saveas;2004;;_y;_close;
Ten příkaz zoom tam je sice navíc (než byl požadavek), ale v tomto případě je na místě. Jinak jsem jen místo mezer použil středníky (myslím, že je to lepší), protože ten ENTER tam je pak aspoň vidět a nejsou problémy s mezerama navíc nebo naopak.
------------- Zisounek
|
Odeslal: prasopal666
Datum odeslání: 29.úno.2008 v 08:11
|
děkuji za snahu všem
šlo by ještě zkratkovitě popsat co co dělá?
------------- Autocad 13 - user, PC 386, 16MHZ, 1MB RAM, 14" VGA monitor
|
Odeslal: Radim Cech
Datum odeslání: 29.úno.2008 v 08:55
|
obecně je taková sestava posloupnost jednotlivých kroků, které děláte v CADu, ale ne přes dialog, ale z příkazové řádky. Proto "-" před purge, a to "podtržítko", aby v českém CADu fungoval anglický příkaz. Takže to klidně zadejte postupně z klávesnice a uvidíte, co se děje. Pomůže Vám to v případě dalších maker, pokud je budete potřebovat.
------------- R.C.
OSTRAVA
|
Odeslal: zisoun
Datum odeslání: 29.úno.2008 v 08:59
zisoun napsal(a):
^C^C_-purge;_a;*;_n;_zoom;_e;_saveas;2004;;_y;_close;
|
_-purge ........ čisti (- pomlčka znamená, že se vše odehrává přes příkazový řádek) _a ..................vše * ....................zadání jednoho nebo více názvů, * je pro vyčištění všech položek _n ..................neověřovat vyčištění každé položky _zoom ........... nastaví pohled _e ..................maximálně _saveas .........uložit jako 2004 ..............verze souboru _y ..................potvrzení názvu souboru (stejný jako originál) _close ............zavřít ; .....................znamená ENTER jako potvrzení Lze to vše zadávat jednotlivě jako samostatné příkazy na zkoušku do příkazové řádky.
------------- Zisounek
|
|