Vytisknout stránku | Zavřít okno

strata farby DGN->DWG

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: CAD - obecně
Název fóra: Obecně o oboru CAD (CAx a BIM)
Popis fóra: Obecné otázky okolo CAx a BIM technologií, formáty, normy, správa, licence, sítě, CAD nástroje
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=6299
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 18:34


Téma: strata farby DGN->DWG
Odeslal: Buba
Předmět: strata farby DGN->DWG
Datum odeslání: 07.dub.2008 v 14:01
Mám Bentley Redline Edition 2004 (len na prevod súborov) a potrebujem previesť DGN->DWG.
Od určitého času sa mi strácajú pri prevode informácie o farbách, t.j. vznikne mi DWG len s jednou farbou (biela). Viete mi prosím poradiť niekto, čo s tým?
Je možné, že sa mi tam niečo prenastavilo, ale neviem prísť na to čo je to.
Ďakujem vopred mnohokrát.
 



Odpovědi:
Odeslal: MichalM
Datum odeslání: 07.dub.2008 v 14:37
... prevod pravdepodobne ovlivnuje nastaveni v moznostech ulozeni do DWG, kontaktujte mne mailem


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 07.dub.2008 v 15:21
Hlavně pozor, Bentley Redline nevytváří soubor formátu DWG (má jen příponu DWG). S takovými pseudoDWG pak mohou nastávat různé potíže při následném tisku či dalším zpracování.
Novější verze AutoCADu už umí přímo načítat DGN, i jej převádět na DWG.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Buba
Datum odeslání: 07.dub.2008 v 15:33
Ďakujem za radu, idem si teda konečne preinštalovať A2008. Vie načítať DGN?


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 07.dub.2008 v 16:09
Ano - novější formát DGN V8. Podporu pro starší formát DGN V7 přidává až verze 2009 (anebo AutoCAD Map/Civil v jakékoliv verzi).

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)



Vytisknout stránku | Zavřít okno