Vytisknout stránku | Zavřít okno

Priprava pro svar

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor Professional, Product Design & Manufacturing Collection, Factory Design; digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=6301
Datum vytištění: 25.čvc.2026 v 13:00


Téma: Priprava pro svar
Odeslal: NpMp
Předmět: Priprava pro svar
Datum odeslání: 08.dub.2008 v 10:42
Hezky den
Prosim o radu s vykreslovanim dilu svarence.
Potreboval bych dilensky vykres jednotlivych prvku svarence s prokreslenou pripravou pro svar (DV pro obrabeni) a stejne modely pouzit pro tvorbu sestavy svarence, kde uz pripravu pro svar zobrazovat nechci.
Tzn. napriklad v sestave nezobrazovat vymodelovane srazeni hran.
Dekuji

-------------
PmP



Odpovědi:
Odeslal: Lukas.H
Datum odeslání: 08.dub.2008 v 13:24
Dobrý den, pokud jste si správně vymodeloval 3D model, tj. udělat ve svařenci přípravu, svařenec a obrábění. Stačí potom ve výkrese kliknout na příkaz Základní pohled a v něm vybrat kartu Stav modelu. Tam si vybrat, zda chcete pohled svařence, obrábění, přípravy, popř. sestavy.

-------------
Lukáš Hrubý


Odeslal: NpMp
Datum odeslání: 08.dub.2008 v 14:08
Ano, to mate pravdu. Kdyz vytvorim pripravu svaru v modu svarenec, mohu pripravu ve vykresu sestavy svarence zobrazit nebo potlacit.
Ale neumim uz tuto pripravu prenest do dilenskeho vykresu jednotlivych dilu. Napriklad srazeni hrany cepu vyrabim na soustruhu podle samostatneho DV cepu, nikoliv podle sestavy svarence.
Anebo kdyz vymodeluju cep se srazenim, tak abych jej umel zobrazit na samostatnem DV cepu, uz nevim jak srazeni potlacit v sestave svarence.

-------------
PmP


Odeslal: Charlee
Datum odeslání: 08.dub.2008 v 14:14
Ve verzi 2008 ( nevim jak v 11 ) je při vkládání sestavy svařence ještě možnost vložit pouze jednotlivé obrobené díly. Jinak bych to dělal tak, že do výkresu dílu vložim sestavu a všechny díly znevyditelním a nechám je ten kterého je to výkres.

-------------
Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.


Odeslal: NpMp
Datum odeslání: 08.dub.2008 v 14:33
Jasne jako facka, ze me to hned nenapadlo, a navic typicke.
Dekuji za rady.

-------------
PmP



Vytisknout stránku | Zavřít okno