|
DD
Jen pro doplneni PepyR
Vzdy rikam ze jsou jakoby 2 typy Sheetu (cesky listu):
1. "Falesny" sheet - Do Project navigatoru naimportuju odkaz na jeden z layoutu (rozvrzeni) jakehokoly dwg daneho projectu (construct, element, ...). Pak v navigatoru, v paletce Sheets, v zobrazeni SheetSetView, vidim odkaz na dany layout. Ten ma ve vlastnostech cesttu k danem dwg-cku, cislo, nazev, a ruzne dalsi hodnoty - muzu si je i pridavat... POZOR, v ExplorerView (takovy dve male ikonky v navigatoru, nahore vpravo) je prazdno - tzn. nevitvoril jsem zadne nove dwg. - kdy nabrowsuju ve Windows na dane misto v sheets tak tam nic neni. Tzn. vytvoril jsem POUZE odkaz na dany layout (dvoklikem na nej si otevru danne dwg na pozadovany layout)
2. "Pravy" sheet - Pres pruvodce (pravym klikem na SheetSet - sadu listu - vytvorit sheet) z template (ktery jsem si nekde pripravil - layout s razitkem s nastavenymi cestami pro autotext, ...) automaticky vytvorim dwg do ktereho, pretazenim NemeView (pojmenovany pohled) z palety Views (o level driv nez jsou Sheets) vlastne pripojim Xref daneho vykresu. Ve windows vidim ze uz tam mam nejake dwg - v nem vlastne nic nakresleneho neni, je tam pouze Xref daneho napr. podlazi. To ale neznamena ze si tam nemuzu pripsat nejakou svoji poznamku, kotu, ... Kdyz si ten sheet zkopiruju - ve vlastnostech jemne zmenim cesty, ... muzu mit uplne stejny sheet s napr. jinymi poznamkami - a uz mam dokumentaci pro urad i pro stavbu :-)
Prvni zpusob je sikovny z duvodu rychlosti - viz. minule tema (Buba a spol.) - rychle vygeneruji seznam doumentace, posilam veci na tisk, ..., kazdy se v tom po me vyzna.
Zpusob cislo 2 je sice pracnejsi ale tim ze tisknu "pres xref" tak mam jistotu ze mi pri tisku pres Publish (a nekdo, kdo mezi tim pracoval na danem vykrese (construct, element, ...) a vymrazil si pro prehlednost nejake hladiny) vsechno vyleze tak jak je to bylo nastavene - tzn. nemusim otevirat vykres a kontrolovat zda je tam rozsvicene vsechno to, co chci mit rosvicene a naopak - usetrim tim spustu papiru :-)
Jinak, je to strasne sikovna vec (jak jsem uz drive rikal, trochu ma sve mouchy... treba ale uz neco odchytaly v novjejsich verzich - prave se chystam na 2008). Kazdemu z kolegu ho nutim jako nezbytnou "fazi" kazdeho projetu... - "priprava sheetu"
Pokud -listov- ma cestu do cetntra Prahy - za hodku se toho o tom da rict hodne...
zdravim
JASponza
------------- JASponza
ACA (AutoCAD) 21, 24 RVT 21, 24
Win 10, 11 x64
|