Vytisknout stránku | Zavřít okno

Pravopis a názvy aplikací

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: CAD - obecně
Název fóra: Obecně o oboru CAD (CAx a BIM)
Popis fóra: Obecné otázky okolo CAx a BIM technologií, formáty, normy, správa, licence, sítě, CAD nástroje
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=6875
Datum vytištění: 26.čer.2026 v 18:56


Téma: Pravopis a názvy aplikací
Odeslal: PepaR
Předmět: Pravopis a názvy aplikací
Datum odeslání: 28.čvc.2008 v 13:48
Zdravím,
 
jelikož jsem ze školy s technickým zaměřením a občas bojuji s pravopisem českým, tak by mě docela zajímalo, jak je to se skloňováním názvů aplikací.
 
Např.: Mluvíme o AutoCADu nebo o programu AutoCAD?
 
Najde se odborník či přeborník na jazyk to rodný?


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 28.čvc.2008 v 13:52
Čistě češtinsky je asi správné oboje, ale vzhledem k tomu, že většina názvů produktů jsou registrované a obchodní známky, nevidí výrobci naše české skloňování moc rádi.
Takže správnější je "o programu AutoCAD", "o programu AutoCAD Map 3D".


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)



Vytisknout stránku | Zavřít okno