Vytisknout stránku | Zavřít okno

přestal fungovat ALT + 64

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Architecture, MEP, Fabrication, Plant 3D
Popis fóra: Otázky ke stavařským aplikacím AutoCAD Architecture, AutoCAD MEP, k potrubní aplikaci AutoCAD Plant 3D, k Fabrication a Advance Steel
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=6888
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 14:03


Téma: přestal fungovat ALT + 64
Odeslal: SWISSS
Předmět: přestal fungovat ALT + 64
Datum odeslání: 30.čvc.2008 v 07:29
Dobrý den,
po přechodu na ADT 2009 mi přestalo fungovat psaní znaků pomocí "ALT + číslo". Nejsem si jistý, ale myslím, že to asi nějakou dobu fungovalo i v 2009 a pak z ničeho nic to přestalo fungovat.. Nejčastěji jsem to používal pro psaní @, naštestí "záložní" varianta "ALT Gr + V" funguje. Můžete mi prosím poradit, jak docílit toho, aby to zase fungovalo?
Děkuji.

WIN XP 64 + ADT 2009 64b + Cadkon 2D 2009


-------------
ADT 2005 CZ + CADKON DT+, CADKON 2d



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 30.čvc.2008 v 08:54
Nemáte jen vypnutý NumLock nebo nepoužíváte nějaký mapovač klávesnice?

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: SWISSS
Datum odeslání: 31.čvc.2008 v 08:39
Numlock je zapnuty a o mapovač žádný nemáme. Zvláštní je, že všude jinde (word, excel...) tato kombinace (ALT + 64) bez problémů funguje - dokonce i v textu v cadu..


-------------
ADT 2005 CZ + CADKON DT+, CADKON 2d


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 31.čvc.2008 v 10:48
To vypadá, že se asi nějak propašoval Alt do definic dočasně přednostních kláves (zkuste schválně přepnout na jiné menu).

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)



Vytisknout stránku | Zavřít okno