Vytisknout stránku | Zavřít okno

Připojení na WMS ČÚZK přes Map 2008

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=7064
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 20:15


Téma: Připojení na WMS ČÚZK přes Map 2008
Odeslal: Vratislav
Předmět: Připojení na WMS ČÚZK přes Map 2008
Datum odeslání: 25.srp.2008 v 16:15
Dobrý den,
potřebuji připojit Map 2008 na WMS ČÚZK. Připojení proběhne v pořádku ale nemohu změnit souřadnicový systém na EPSG 102067 pro stažení jednotlivých vrstev v JTSK. Map mi stále nabízí jen LL84 a nejde to změnit. Ve videoukázce k Mapu 2009 to funguje normálně. Je to chyba Mapu 2008 nebo je na to nějaká finta. WMS server by mi měl nabídnout podporované souřadnicové systémy a Map by mi měl umožnit výběr toho, který potřebuji.
 
Díky za radu.



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 25.srp.2008 v 17:06
Je to kombinovaný problém - tato WMS služba používá nestandardní (nesprávný) kód souřadného systému a s touto chybou se umí plně vypořádat až Map 2009.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Vratislav
Datum odeslání: 25.srp.2008 v 18:02
Děkuji za rychlou odpověď. Mám doplňující dotaz. Funguje to i v Mapu 2009 EN?



Vytisknout stránku | Zavřít okno