Subory SKP
Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: CAD - obecně
Název fóra: Obecně o oboru CAD (CAx a BIM)
Popis fóra: Obecné otázky okolo CAx a BIM technologií, formáty, normy, správa, licence, sítě, CAD nástroje
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=7449
Datum vytištění: 24.čer.2026 v 14:04
Téma: Subory SKP
Odeslal: BOKOR_F
Předmět: Subory SKP
Datum odeslání: 25.říj.2008 v 07:30
Mohol by mi niekdo poradiť v jakom kresliacom programe boli nakreslené subory SKP. Ďakujem.
|
Odpovědi:
Odeslal: alfred
Datum odeslání: 25.říj.2008 v 08:31
viz http://www.google.com/search?hl=cs&client=iceweasel-a&rls=org.debian%3Aen-US%3Aunofficial&q=skp+file&btnG=Hledat&lr=" rel="nofollow - google
Kreslici program Google SketchUp...
|
Odeslal: Brumla
Datum odeslání: 26.pro.2008 v 13:32
|
Prosím, existuje nějaká možnost jak převést SKP do DXF ???? Jsem obyčejný lodní modelář a v Google SketchUp si kreslím např. Lodní žebra, potřeboval bych to však převést do DXF abych si je mohl nechat vyřezat na CNC fréze. Na placenou verzi SketchUp nemám finance. Děkuji předem za pomoc.
|
Odeslal: alfred
Datum odeslání: 26.pro.2008 v 15:13
A proč to kreslíte zrovna v SketchUp? Nebyl by lepší jiný program?
Na webu jsem našel tuhle stránku: http://www.guitar-list.com/download-software/convert-sketchup-skp-files-dxf-or-stl" rel="nofollow - http://www.guitar-list.com/download-software/convert-sketchup-skp-files-dxf-or-stl
nějak to funguje, ale například válec to rozkouskuje na trojúhelníkové plochy. Nevím tedy jestli budete spokojen...
|
Odeslal: Brumla
Datum odeslání: 26.pro.2008 v 15:26
|
Kreslím v tomto programu protože je za 1, zdarma za 2, jednoduchý na ovládání za 3, není tak náročný na systém jako jiné programy. Jo a ten link mi to vyhazuje jako neplatný :-(
|
Odeslal: alfred
Datum odeslání: 26.pro.2008 v 15:57
Link mi funguje. Kdyz tak zkuste na GOOGLE heslo "skp to dxf"
Programů zadarmo, které umí DXF je mnoho. Jde o to jestli potřebujete kreslit ve 3D nebo jen 2D.
Namátkou vezmu - treba na 3D - Blender, na 2D - Qcad. Ale nechci Vám nic vnucovat...
Zkuste ten filter - zkousel jsem to a nějak to exportuje...
|
Odeslal: alfred
Datum odeslání: 26.pro.2008 v 18:59
SKP umí ještě načíst REVIT. Viz http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=4989 - tip 4989
|
|