Vytisknout stránku | Zavřít okno

Samovolné otočení pohledu na výkrese?

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor Professional, Product Design & Manufacturing Collection, Factory Design; digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=7694
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 13:36


Téma: Samovolné otočení pohledu na výkrese?
Odeslal: Drobek81
Předmět: Samovolné otočení pohledu na výkrese?
Datum odeslání: 04.pro.2008 v 10:19
Zdravím,
jako vždy jsem udělal výkres sestavy a jednotlivých dílů, okótoval, dal pozice a tradá do výroby...jenže ouha, dnes od zákazníka přišel požadavek na změny, tudíž jsem je v modelu provedl a otevřel výkres a hlavní pohled se otočil o 180st. Samozřejmě hned asi 100chyb (nepřipojené pozice, kóty, řezy, atd.) Přitom promítnutý pohled je tak jak byl původně. Podotýkám, že jsem v modelu jen změnil umístění hrdla a jeho délku. Součást která je zamknuta zůstala nezměněna, ani nebyla "odemknuta" takže podle mého musí být stále referenční pro výkresový pohled. Nesetkali jste se někdo s něčím podobným? Aby se jeden pohled jen tak otočil o 180st a druhý (na něm závislý) navíc zůstal jak byl??? Trochu podpásovka takové chování Ouch



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 04.pro.2008 v 10:37
Už se takový případ jednou v minulosti objevil. Máte instalované SP a hotfixy? http://www.autodesk.com/inventor-updates" rel="nofollow - www.autodesk.com/inventor-updates
 
Když tak bude mailto:support@xanadu.cz - support@xanadu.cz potřebovat poslat onen soubor.


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Radek001
Datum odeslání: 04.pro.2008 v 10:38
Mám vyzkoušené, že u výkresu dílů se model ve výkresu umí natáčet podle delší strany. Např. obdélník AxB, strana A je delší je ve výkrese orientován, okotován... Pokud mám model řízený parametricky a dojde k situaci že strana B bude delší než A, otočí se o 90 st a samozřejmě to rozhodí celý výkres. Řeším to pomocí pevných pohledů. U sestav jsem s popisovanou situací dosud nesetkal, nemohu poradit, ale snad by to mohlo i nějak souviset. Ještě mě napadla možnost -není změněna orientace prvotního dílu či celé sestavy (modelu) vůči základním rovinám?

-------------
Radek Štěpánek
OTIS, mechanical engineer


Odeslal: Drobek81
Datum odeslání: 04.pro.2008 v 10:48
Původně odeslal(a) Radek001 Radek001 napsal(a):

Mám vyzkoušené, že u výkresu dílů se model ve výkresu umí natáčet podle delší strany. Např. obdélník AxB, strana A je delší je ve výkrese orientován, okotován... Pokud mám model řízený parametricky a dojde k situaci že strana B bude delší než A, otočí se o 90 st a samozřejmě to rozhodí celý výkres. Řeším to pomocí pevných pohledů. U sestav jsem s popisovanou situací dosud nesetkal, nemohu poradit, ale snad by to mohlo i nějak souviset. Ještě mě napadla možnost -není změněna orientace prvotního dílu či celé sestavy (modelu) vůči základním rovinám?


paradoxně s parametrickými součástmi (ani sestavami) problémy nemám(dříve jsem se s tím trochu potrápil ale dnes už můžu říct, že jsem snad i zvítězil LOL )...tohle je jednorázovka, se souřednicemi jsem nic neprováděl-jak jsem psal, uzamčený prvek(první vložený) je po celou dobu nezměněn ani neodemčen, k němu jsou směrovány důležité vazby (prvek je jednoznačný, jedná se o klenuté dno nádoby-nelze jej otočit). Proto je mi divné, že najednou se otočil pohled(navíc metoda změny délek stran také nic-tvar zůstal, jen se změnilo pár drobností. Nikdy jsem se s tímto nesetkal, a to provádím mnohem "brutálnější" změny, mnohdy i adaptivních prvků a maximálně to spadne Shocked

Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Už se takový případ jednou v minulosti objevil. Máte instalované SP a hotfixy? http://www.autodesk.com/inventor-updates" rel="nofollow - www.autodesk.com/inventor-updates
 
Když tak bude mailto:support@xanadu.cz - support@xanadu.cz potřebovat poslat onen soubor.


Verze produktu:
Build: 342, Release: 2008 SP3 - Date: Tue 05/27/2008

na hotfixy se podívám, hned jak seženu správce.




Odeslal: Drobek81
Datum odeslání: 04.pro.2008 v 15:40
Pane Michl, tak to vypadá, že žádný z nabídnutých hotfixů netřeba Disapprove
Nicméně je nějaký tip jak k dané situaci dojde(abych se pro příště vyvaroval nesprávným krokům)...s posláním na support mne nestrašte, daná věc už je ve výrobě(jde pouze o revizi) a po vánocích už bude u zákazníka, proto to změním raději v CADu než čekat týdny na vyjádření...


Odeslal: Drobek81
Datum odeslání: 04.pro.2008 v 16:42
neuvěřitelné, podařilo se mi nějak to dostat zase do původního stavu. Uložil jsem si výkres ještě jednou a zkoušel nějaké věci, už ani nevím jaké. Především jsem dal při otevírání zakázat aktualizace a otevřel se starý výkres bez jakýchkoliv změn. Pak jsem asi něco "poklikal" a ejhle, po povolení aktualizací to je normální. Původní výkres je však stále s jedním pohledem otočeným Stern%20Smile
I když to nechápu, podařilo se a děkuji vyšší moci Clap



Vytisknout stránku | Zavřít okno