Připojení *.tiff
Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=7730
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 00:18
Téma: Připojení *.tiff
Odeslal: Romain
Předmět: Připojení *.tiff
Datum odeslání: 10.pro.2008 v 10:42
Mám *.tiff rastry ze Zeměměřického úřadu, po vložení do MAPu přes FDO, s nimi už nemůžu dále pracovat. Jde mi zejména o změnu barev, protože ty jsou implicitně šedé. Jak to řěšíte?
------------- Roman JANEČEK / Prague Airport LetGIS
|
Odpovědi:
Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 10.pro.2008 v 11:42
Ahoj Romane, zkus to jen přes Map > Obrázek > Vložit... Nebo pokud máte RasterDesign...přes jeho ImageManager
------------- Martin Folber
|
Odeslal: Romain
Datum odeslání: 10.pro.2008 v 12:11
Martine díky, pořád jsem to hledal v FDO, xr apod. Ona je to vlastně mapovská funkce :o)
------------- Roman JANEČEK / Prague Airport LetGIS
|
Odeslal: Pavel Svoboda
Datum odeslání: 15.pro.2008 v 21:42
|
Jediná možnost u FDO (pro rastry tak pro WMS) která je, že se nastaví kontrast -50 a bílá barva ztmavne a lze ji pak tisknout. Například u WMS služby, kterou poskytuje CUZK jsou některé hladiny bíle a nastavením kontrastu se docílí alespoň nějakého tisknutelného výsledku. Jinak s kolegou souhlasím, pokud jsou rastry dostupné lokálně, tak pak vložit...
|
|