Vytisknout stránku | Zavřít okno

Hromadný tisk do PDF

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor Professional, Product Design & Manufacturing Collection, Factory Design; digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=8125
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 21:51


Téma: Hromadný tisk do PDF
Odeslal: IvoBe
Předmět: Hromadný tisk do PDF
Datum odeslání: 19.úno.2009 v 10:14
Nevíte někdo, jak hromadně vytisknout všechny IDW výkresy ze složek jednoho projektu do PDF (každý IDW = jeden PDF) ? Tedy to, co umí plánovač úloh do DWF. Ale pozor - včetně zachování velikosti formátu a orientace !!!


-------------
Ivo Bešťák



Odpovědi:
Odeslal: Michal H.
Datum odeslání: 23.úno.2009 v 10:38
Lze použít Autodesk Multi-Sheet Plot plus nainstalovanou nějakou Free PDF tiskárnu.

-------------
Michal Havel

CAD Studio a.s. - www.cadstudio.cz

(technická podpora - helpdesk.cadstudio.cz)


Odeslal: K4my
Datum odeslání: 27.úno.2009 v 10:48
toto je opravdu dosti zasadni problem, a bohuzel autodesk ho vubec neresi, a ani resit nechce.... Pretrvava snad uz od INV7, kde se dozadujeme implementace davkovych tisku, ale autodesk na to neslysi... Pokud jste programator, a date si cas zjistit si potrebne promenne, program si naprogramujete jak potrebujete, jde to... Ale to neni to co chcete slyset

Multisheetplot je sice hezky, ale je to porad jen cpani vykresui na jeden papir, musit pak nastrihat, a tisknout A2kove vykresy na A4kovou tiskarnu v obchodnim useku je dost na palici :-) nezbyva nez za zakladni funkce co mel i pitomy autocad platit a platit a platit.


Odeslal: VlJanecek
Datum odeslání: 27.úno.2009 v 11:02
Já moc velké počty výkresů netisknu, takže nevím jestli to ve vašem případě pomůže, ale nešlo by použít vestavěný dávkový tisk z Plánovače úloh?


Odeslal: K4my
Datum odeslání: 27.úno.2009 v 11:49
ten pomuze, ale v planovaci lze vzdy jen jeden rozmer vykresu, coz samozrejme nemusi byt az tak velky problem si je roztridit, problem je pri tisku do PDF.... Autodesk prisel s jeho genialnim dwf, ktery je dumyslny a snadny pro vytvoreni, bohuzel se dodnes jeste nikde neuchytil a pdfko diky jeho jednoduchosti jeste neprekonal, problem je je hormadne a pohodlne vytvaret... => konstrukteri a projektanti asi dokonce zivota budou otroci zakazniku a kooperantu, a kdyz chce nekdo PDF musi byt pdf, to ze dwf je otazkou 3 minutoveho stazeni programu, navic libovolny vyber formatu je vec druha...

Abych se nerozepisoval donekonecna, suma sumarum, planovac uloh pouzitelny je, ale na tisk, nikoliv na tvorbu PDF, protoze pak musite v pdfcreatoru ci jinem rucne odklikavat kazdy vykres, coz neni zrovna moc automaticka tvorba



Vytisknout stránku | Zavřít okno