Vytisknout stránku | Zavřít okno

Dva koridory v příčných řezech

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=9055
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 20:17


Téma: Dva koridory v příčných řezech
Odeslal: matoms9
Předmět: Dva koridory v příčných řezech
Datum odeslání: 11.srp.2009 v 12:48
Dobrý den,
trochu se tady trapim se zobrazenim dvou koridoru v příčných řezech.
- v jednom miste mi jdou dva koridory tesne vedle sebe (cca 200 m) a navazuji na sebe,tudiž bych potreboval aby se mi zobrazili v tomto úseku oba dva v příčných řezech, abych mel kontrolu.
Mohl by mi nekdo napsat nejaky strucny navod jak na to.
Predem dekuji



Odpovědi:
Odeslal: Radim Cech
Datum odeslání: 11.srp.2009 v 21:24

Pokud mně informovali jiní správně, je potřeba udělat tomu druhému nejdříve povrch z koridoru a pak to bude řezat i příčný řez jiného koridoru. Ael detailní postup bude asi horší



-------------
R.C.

OSTRAVA


Odeslal: cestár
Datum odeslání: 12.srp.2009 v 12:05
Musíte mať :
1. vytvorený povrch koridoru
2. stopy priečnych rezov doplniť o dáta povrchu koridoru
3. v nastaveniach stôp koridoru zadať dostatočnú šírku stopy, aby zasiahla i druhý koridor
Bonus : priestor medzi dvomi koridormi môžete riešiť cielením na návrhové línie jednoho z koridorov
Skúste sa pohrabať v diskusii - už tu o tom bola reč.


Odeslal: matoms9
Datum odeslání: 12.srp.2009 v 12:56
Děkuji za odpovědi, přez povrchy mě to taky napadlo, jen jsem myslel jestli to nejde nejak "rychlejsi" metodou.
Diky


Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 13.srp.2009 v 08:08
Pánové zdravím Vás,
z hlediska kontroly je urcite nejrychlejsi rada panu Radima Cecha a cestara. V pricnem rezu lze zobrazit i vice koridoru, ale musi byt soubezne s ridici trasou, která urcuje stopy pricnych rezu, nebo pouzit odsazenou sablonu. Pisete, ale za to mate pouze v jednom miste... z toho vyplyvá, ze nejrychlejsi bude jit na to pres povrchy. Zkusim neco na psat na blog...az se k tomu dostanu :)


-------------
Martin Folber



Vytisknout stránku | Zavřít okno