Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5250 

CAD tip CAD tip # 9801:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

AutoCAD nebo Civil se spustí s nesprávnou grafickou kartou (2015+).

A - odpověď Spustíte AutoCAD nebo AutoCAD Civil 3D, Revit nebo Inventor na notebooku s dvěma grafickými kartami - integrovanou (většinou Intel) a speciální výkonnou CAD kartou (např. NVidia) - ale program se spustí jen s integrovanou kartou a běží proto pomaleji nebo havaruje.

Buď zakažte integrovanou kartu (adaptér) v BIOSu počítače, nebo využijte Ovládací panely a pomocí ovládacího panelu, resp. ovládací aplikace výrobce grafické karty (NVidia Optimus nebo AMD Enduro - Switchable Graphics, resp. v BIOSu stroje - např. HP Hybrid mode) nastavte správnou (primární) výkonnou GPU pro váš CAD produkt. Popř. je možné také odinstalovat grafický driver Intel (nebo kartu zakázat ve správci zařízení či v BIOSu).

Viz např. Ovládací panel NVIDIA > Nastavení 3D > Spravovat 3D nastavení > Nastavení programu (AutoCAD) nebo Catalyst Control Panel/Configure Switchable Graphics > Power > Switchable Graphics a pro AutoCAD nastavte volbu "High Performance".

V každém případě rovněž zkuste aktualizovat oba Windows drivery grafiky.

U řady AutoCAD 2015 může být problém způsoben nekompatibilitou grafického subsystému s použitým DirectX 11. Aplikujte SP1 a popř. přepněte na DirectX 9.

U řady AutoCAD 2016 mějte nainstalovaný alespoň hotfix 4 (nebo vyšší).

U řady AutoCAD 2017 mějte nainstalovaný alespoň hotfix 2017.1.2 (nebo vyšší) - viz Desktop App.

Pokud vypnete integrovanou grafiku v BIOSu, vypněte také komponentu "iGPU Multi-Monitor".

ACADCivilADTMapInvRevitNW
100% *  CAD 
30.4.2014    1963×  
 

Zpět   Všechny další tipy

Příkazem Append nebo Merge nelze načíst DWF (DWFx) do projektu Navisworks (NWF). « | » Jak nastavit výchozí styl zobrazení při tvorbě Ortho pohledů v Plant 3D?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist