Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 6112 
RSS tipy RSS kanál - CAD tipy
RSS diskuze RSS kanál - CAD diskuze

CAD zprávy

Uveden AutoCAD 2018 for Mac a LT 2018 for Mac
Termíny uvádění produktů Autodesk řady 2018 (aktualizováno)
BIM software pro dnes i zítra - až 15% sleva
Software pro vývoj výrobků zítřka - sleva na sadu Autodesk PDMC (aktualizováno)
FME pro univerzální konverze a transformace CAD, BIM a GIS dat
CAD Studio v první padesátce žebříčku Czech Top 100 ICT firem
Další novinky Další CAD novinky

Partnerství

Textová CAD reklama
Na tomto místě může být i reklama na vaše produkty a služby! Kontaktujte nás.
Konstruktér - časopis
IT CAD - časopis

eShopCAD Shop

eShop: CAD produkty
Autodesk Fusion 360
CAD/CAM/CAE aplikace Fusion 360 - již od 6.200 Kč/rok
3D mouse
3D myš
již za 2700,-Kč
Další produkty Další CAD produkty a mimořádné nabídky

Blogy CAD blogy a média - aktuality

Nejnovější příspěvky


CAD blogy a CAD média - agregátor RSS kanál - CAD blogy


FB: Uveden AutoCAD 2018 for Mac a LT 2018 for Mac CAD Studio Facebook dnes 12:10
Uveden AutoCAD 2018 for Mac a LT 2018 for Mac

Viz pokračování...Uveden AutoCAD 2018 for Mac a LT 2018 for Mac CAD Studio dnes 1:00
AutoCAD zůstává světově nejrozšířenější CAD aplikací a jediným nástrojem 100% kompatibilním s formátem DWG. Nějaký soubor formátu DWG je otvírán průměrně 2-5 milionkrát denně. Vedle verzí pro Windows je AutoCAD již několik let k dispozici i v nativní ...

Více

Viz pokračování...Tracecurve utility for AutoCAD YouTube dnes 8:47
video
Tracecurve utility for AutoCAD

Trace AutoCAD curves, label points automatically with stationing (chaining) relative to the picked origin - TraceCurve freeware utility by CAD Studio - http://www.cadstudio.cz/freeware (staničení křivek s popiskami)

21.11.2017 8:47:41

Viz pokračování...Termíny uvádění produktů Autodesk řady 2018 (aktualizováno) CAD Studio dnes 1:00
Vážení zákazníci, v tomto postupně aktualizovaném seznamu naleznete konkrétní data uvedení (dostupnosti) jednotlivých novinek - produktové řady CAD, CAM, CAE, BIM, GIS, PDM a multimédia aplikací řady "Autodesk 2018". Všechny zde uvedené produkty ...

Více

Viz pokračování...FB: Nové vydání bulletinu pro zákazníky firmy CAD Studio … CAD Studio Facebook včera 14:40
Nové vydání bulletinu pro zákazníky firmy CAD Studio - CAD-News Listopad 2017 - si můžete přečíst online na: http://www.cadstudio.cz/email/cadnews1117.htm Témata: reportáž z Autodesk University 2017; Autodesk Desktop Connector; sleva na sadu Autodesk Product Design & Manufacturing Collection; nový Inventor 2018.2; AnyCAD propojuje Inventor a Fusion 360; strojařské CAD/PDM workshopy; BIM software pro dnes i zítra - sleva 15%; BIM-DEK; novinky na BIMfo; FME pro univerzální konverze CAD, BIM a GIS dat; nové CAD utility, školení, service packy, trial verze 2018, CAD bloky, videa, tipy, atd.

Viz pokračování...CAD-NEWS listopad 2017 CAD Studio včera 0:00
CAD-News 11/17: AU2017, promo na Collection, Inventor 2018.2, workshopy, videa, tipy

Viz pokračování...Poruchy a odstávky zveřejňuje Severočeská teplárenská … GISfórum včera 1:52
Společnost Severočeská teplárenská, a.s. informuje své zákazníky o aktuálních poruchách a pravidelných odstávkách prostřednictvím mapové aplikace vytvořené na míru od společnosti CAD Studio. Mapová aplikace je přímo napojena na provozovaný systém GIS, který je zdrojem pro zadávání aktuálních provozních informací. Po zadání poruchy či odstávky dispečerem do systému GIS se změna okamžitě projeví v mapové aplikaci, která je volně dostupná na stránkách společnosti.
Při výběru události v mapě se uživateli zobrazí detailní informace (předpokládané datum ukončení, krátký popis události) o poruše či plánované odstávce. Mimo tyto informace je součástí mapového okna grafické zobrazení průběhu provozovaných sítí společností Severočeská teplárenská. Uživatel má také k dispozici fulltextové vyhledání adresy pro rychlou lokalizaci svého odběrného místa.
„Mapová aplikace vznikla proto, že jsme chtěli jedním úkonem dostat informace na více míst. To znamená evidovanou poruchu nebo odstávku dostat do GISu kvůli budoucím analýzám a zároveň na webové stránky, kvůli informovanosti odběratelů. Zároveň jsme požadovali aktuální znázornění průběhu provozovaných sítí, tzn. že jakákoli změna trasy provedená v GISu se okamžitě projeví v mapové aplikaci. CAD Studio vytvořilo perfektní nástroj, který všechny požadavky splnil.“ Dodává Ing. Tomáš Tvrdík, který má ve společnosti na starost správu majetku a GIS.

Společně s Vyjadřovacím portálem, který byl ve společnosti implementován za účelem elektronizace a automatizace procesu vyřizování žádostí o vyjádření k existenci sítí, je mapová aplikace poruch a odstávek dalším prostředkem, díky kterému má občan možnost dostat se jednoduše a rychle k požadovaným informacím.

Viz pokračování...Sada aplikací pro architekturu a stavebnictví - BIM … YouTube 19.11.2017 11:33
video
Sada aplikací pro architekturu a stavebnictví - BIM řešení Autodesk

Sada Autodesk AEC Collection - vše co potřebujete pro profesionální BIM projektování, za překvapivě dostupnou cenu. Více na http://www.cadstudio.cz/BIM a http://www.cadstudio.cz/AECcollection

19.11.2017 11:33:55

Viz pokračování...FB: Co nabídla Autodesk University 2017. Bližší … CAD Studio Facebook 19.11.2017 12:54
Co nabídla Autodesk University 2017. Bližší informace najdete v naší reportáži na http://blog.cadstudio.cz #AU2017

Viz pokračování...FB: AnyCAD - pracujte s CAD daty v libovolném formátu. … CAD Studio Facebook 18.11.2017 11:37
AnyCAD - pracujte s CAD daty v libovolném formátu. Rozšířený sortiment podporovaných aplikací/formátů v Autodesk Inventoru Professional 2018.2. Viz tip http://www.cadforum.cz/cadforum/prehled-cad-formatu-podporovanych-v-inventoru-2018-import-export-tip11360 a http://www.cadstudio.cz/inventor

Viz pokračování...FB: Technologické novinky z Autodesk University 2017 - … CAD Studio Facebook 17.11.2017 17:28
Technologické novinky z Autodesk University 2017 - celosvětově setkání 10.000 uživatelů Autodesk produktů bylo i letos bohaté na oznámení řady nových technologií a produktů. Co přinese automatizace do světa konstruování, projektování a GIS? http://blog.cadstudio.cz/2017/11/autodesk-university-2017-technologicke.html

Viz pokračování...Autodesk University 2017 - technologické novinky CAD Studio Blog 17.11.2017 17:12
Druhý a třetí den konference Autodesk University (zahájení viz zde) přinesl kromě stovek seminářů a workshopů také keynote přednášky viceprezidentů Autodesku s řadou příkladů zajímavých projektů využívajících stávající návrhové technologie Autodesku a také několik překvapivých technologických a produktových novinek. Shrňme si to nejzajímavější, co AU přinesla pro jejích 10500 návštěvníků a

Viz pokračování...FB: Need for InfraWorks? Zajezděte si v urbanistickém … CAD Studio Facebook 17.11.2017 10:48
"Need for InfraWorks"? Zajezděte si v urbanistickém modelu v Autodesk InfraWorks jako v počítačové hře... #AU2017

Viz pokračování...IMAGINiT Clarity ve verzi 2018.1 CAD.cz 16.11.2017 15:28

2018 IMAGINiT Clarity-1746Společnost IMAGINiT Technologies představila na konferenci Autodesk University 2017 nové vydání IMAGINiT Clarity ve verzi 2018.1. Software umožňuje spolupráci týmů na projektech, analýzu těchto projektů, více náhledů modelů a nabízí grafické ovládání. Nová verze nabízí několik vylepšení pro přístup k modelovým datům softwaru Autodesk Revit a získání informací o modelování budov, lepší je i zobrazení modelů. Vylepšeny byly i modul BIM Analytics a nové grafické ovládání se zobrazením metrik v celém projektu a s možností nastavení firemních standardů.

Viz pokračování...3DR integruje Site Scan s Autodesk BIM 360 CAD.cz 16.11.2017 9:58

3DR-dron-1746Platforma pro sběr dat z dronů, Site Scan od 3DR, určená profesioná­lům v oblasti stavebnictví a inženýrství, bude integrována s Autodesk BIM 360, využívající platformu Autodesk Forge. Projektoví manažeři, inženýři, subdodavatelé a další tak mohou využít dat z dronů při každo­denní práci. Uživatelé Site Scan tak mohou využít CAD a PDF soubory z BIM 360 v Site Scanu, překrýt je ortomozaikou a porovnat takto návrh s realitou. A samozřejmě řešit tím problémy i přímo v terénu.

Viz pokračování...Oznámena spolupráce Autodesk a Esri v oblasti BIM a GIS GISfórum 15.11.2017 11:46
Úvodní přednáška druhého dne konference Autodesk University v Las Vegas měla možná trochu překvapivého hosta. CEO Autodesku, Andrew Anagnost, na pódiu přivítal šéfa a zakladatele společnosti Esri, Jacka Dangermonda. Společně pak představili strategickou spolupráci obou firem.

Společnosti Autodesk a Esri, globální lídři v oblasti BIM a GIS, se dohodli na spolupráci a podpoře integrace prostorové inteligence s 3D daty informačního modelu budov. Tato spolupráce je určena k vybudování mostu mezi technologiemi BIM a GIS mapování. Tím, že budou data BIM a GIS v centru projektů, mohou majitelé infrastruktury a jejich poskytovatelé inženýrských služeb:

  • Optimalizovat způsoby jakými plánují, navrhují, vytvářejí a provozují prostředky infrastruktury a činit inteligentnější rozhodnutí, optimalizovat návrhy, urychlit schvalování projektů a snížit náklady.
  • Získat lepší kontext projektu - jak zapadá a interaguje s okolním ekosystémem, a tím lépe porozumět jak se přírodní a stávající zastavěné prostředí propojuje s nově budovaným projektem.
  • Zaměřit se nejen na to, co navrhnout a postavit, ale také lépe pochopit, kde a proč, a poskytovat tak udržitelnější a odolnější infrastrukturu.Technologie BIM i GIS sdílejí podobné abstrakce dat, stejně tak jako koncepty LIM a CIM (landscape, city information modeling). Cílem spolupráce je zlepšit sdílení dat GIS a návrhových informací BIM mezi nástroji a technologiemi obou firem - rozvíjet hladší výměnu prostorových a atributových dat typicky zachycených v GIS systémech Esri a v 3D BIM modelech v návrhovém softwaru Autodesku.

"porozumění předchází akci"

Globální trendy vyžadují nové přístupy k plánování a navrhování. GIS a BIM data jsou v centru infrastrukturních projektů - domů, škol, silnic, tranzitních zařízení, kanalizačních a energetických sítí atd. - již je nelze plánovat, navrhovat a stavět izolovaně od jejich okolí, bez posouzení vlivu okolního prostředí.

Již dnes mohou uživatelé AutoCADu využívat modul Esri ArcGIS pro připojení k ArcGIS a obohatit tak CAD výkresy o mapy, letecké snímky a geografické funkce nebo upravovat v AutoCADu GIS data. Podobné nástroje nabízí i AutoCAD Map 3D. Integrace by se měla rozšířit i mezi GIS a BIM nástroji pro projekty infrastruktury a vytvořit tak přímý, oboustranný a hladký tok informací umožňující zákazníkům:

  • Nativní přístup ke GIS informacím pro vytváření robustnějších modelů pro plánování, koncepční inženýrství, projektování a provozování.
  • Nativní zápis BIM informací do databází ArcGIS pro minimalizaci ztráty dat.
  • Nativní přístup k BIM informacím z aplikací ESRI, a poskytnout tak přístup k provozním datům a informacím, které pomáhají při správě majetku.

AutoCAD Map 3D zůstává i nadále řešením Autodesku pro zákazníky, kteří potřebují široký přístup k datům CAD a GIS pro podporu pracovních postupů plánování, návrhu a správy dat. Společnost Autodesk se zavazuje pokračovat v poskytování funkcí 3D platformy, poskytovatele obsahu a správce obsahu, protože aplikace AutoCAD Map 3D slouží jako základní komponenta pro AutoCAD Civil 3D a InfraWorks. Autodesk bude nadále podporovat tento produkt a poskytovat jeho vylepšení (s funkcemi děděnými z AutoCADu), stejně tak jako jeho aktualizace a opravy. Zákazníci mohou s důvěrou využívat nová subscription i obnovy subscription k AutoCADu Map 3D.

Díky užší integraci dat GIS a BIM mohou majitelé staveb a stavební firmy využít silnější vizualizace a simulace, aby vyhodnotili, jak budou prostředky infrastruktury zapadat do kontextu stávajícího životního prostředí. Získají schopnost lépe rozhodovat o tom, kde a jak by měla být vybudována jejich infrastruktura, podnítit chytřejší rozhodnutí, urychlit projekty, snížit náklady, a tvořit chytřejší města a odolnou infrastrukturu.

Viz pokračování...FB: Autodesk a Esri oznamují strategickou spolupráci - … CAD Studio Facebook 15.11.2017 21:03
Autodesk a Esri oznamují strategickou spolupráci - propojení oblastí #BIM a #GIS - Jack Dangermond a Andrew Anagnost společné vystoupili na Autodesk University 2017. http://www.gisforum.cz/2017/11/oznamena-spoluprace-autodesk-esri-v.html

Viz pokračování...Revit LT Suite - zahradní architektura (CROSS_architekti) YouTube 15.11.2017 16:41
video
Revit LT Suite - zahradní architektura (CROSS_architekti)

Využití CAD/BIM aplikací AutoCAD LT a Revit LT ze sady Autodesk Revit LT Suite pro návrhy zahradní architektury. CROSS_architekti, ing.arch. Evelina Ziková. Více na http://www.cadstudio.cz/revitlt - eShop: https://shop.cadstudio.cz/revitlt/

15.11.2017 16:41:29

Viz pokračování...Autodesk představuje novou generaci platformy BIM 360 CAD.cz 15.11.2017 12:08

BIM 360 project risk-1746Na 25. výroční uživatelské konferenci Autodesk University (14.–16. 11. 2017), představuje Autodesk novou generaci platformy cloudových služeb BIM 360, postavené na Autodesk Forge a určené pro kompletní cyklus stavebních projektů. Rovněž se spouští nový integrační prog­ram pro partnery Connect and Construct Exchange, kdy jsou v plat­formě BIM 360 integrovány aplikace a data třetích stran. V současné době jich je přes padesát. Nová generace BIM 360 soustředí všechna projektová data na jednom místě a propojuje všechny účastníky pro­jektů ve všech fázích stavebního procesu – od projektu po stavbu.

Viz pokračování...FB: Dropbox rozšiřuje nabídku pro uživatele CAD aplikací … CAD Studio Facebook 15.11.2017 12:17
Dropbox rozšiřuje nabídku pro uživatele CAD aplikací řady Autodesk AutoCAD 2018 - díky novému doplňku Dropbox Plugin mohou sdílet DWG soubory z AutoCADu přímo v cloud úložišti Dropboxu. https://apps.autodesk.com/ACD/cs/Detail/Index?id=7802578486735030734&appLang=en&os=Win64 #AU2017

Viz pokračování...Autodesk University 2017 - více, lépe, za méně díky … CAD Studio Blog 15.11.2017 8:03
Automatizace je budoucnost. Ředitel Autodesku, Andrew Anagnost, se ve své úvodní přednášce na jubilejním 25. ročníku konference Autodesk University zamýšlel nad dopady probíhající 4. průmyslové revoluce - automatizace - na svět kolem nás. Jak ovlivní automatizace mou firmu, mé pracovní místo, mou planetu? Jedna z hlavních obav před dopady automatizace se týká pracovních míst. To, že nás roboti

Viz pokračování...Seminář řešení moderních vytápěcích a chladících soustav BIMfo 14.11.2017 14:26
ENBRA představila BIM projektantům TZB

Viz pokračování...FB: Vítěz soutěže AEC Excellence Awards v kategorii … CAD Studio Facebook 14.11.2017 18:25
Vítěz soutěže AEC Excellence Awards v kategorii budov - BuroHappold Engineering a BAM Group za stavbu "Muzeum budoucnosti" v Dubaji, #BIM projekt vytvořený v aplikacích #Revit, #3dsMax a #Navisworks #AU2017 - http://motf.ae/

Viz pokračování...FB: Metoda generativního navrhování pomáhala navrhnout … CAD Studio Facebook 14.11.2017 14:38
Metoda generativního navrhování pomáhala navrhnout optimální uspořádání nových kanceláří pro 250 zaměstnanců Autodesku v Torontu. #GenerativeDesign #Autodesk #AU2017 http://gfxspeak.com/2017/11/11/designing-autodesk-discover/

Viz pokračování...Nová generace platformy Autodesk BIM 360 propojuje celý … NaZdi 14.11.2017 14:01
Nový partnerský program Connect and Construct Exchange zamezí chaosu ve stavebních aplikacích Na právě probíhajícím 25. ročníku výroční konference Autodesk University představuje Autodesk novou generaci platformy BIM 360, propojené cloudové služby spojující celý životní cyklus stavebních projektů. Společnost Autodesk také spustila program "Connect and Construct Exchange", nový partnerský program

Viz pokračování...Měníme navrhování, realizaci a provozování staveb BIMfo 14.11.2017 10:35
Digitální technologie: revoluce ve stavebnictví

Viz pokračování...BIM software pro dnes i zítra - až 15% sleva CAD Studio 14.11.2017 1:00
Sleva až 15% pro členy CACE/FIDIC Projekční sada Autodesk® Architecture, Engineering, and Construction Collection poskytuje přístup k integrovaným BIM nástrojům, které vám pomohou naplnit jakékoliv projekční výzvy - dnes i v budoucnosti. ...

Více

Viz pokračování...FB: Opět chystáme live reportáž z konference Autodesk … CAD Studio Facebook 13.11.2017 21:02
Opět chystáme live reportáž z konference Autodesk University 2017 v Las Vegas. Kolegové zpravodajové jsou již na místě... Aktuality z #AU2017 najdete zde, na Twitteru a na stránce http://www.cadstudio.cz/au2017

Viz pokračování...Autodesk Insight 360 - energetické posouzení budov YouTube 13.11.2017 14:18
video
Autodesk Insight 360 - energetické posouzení budov

Autodesk Insight 360 nabízí funkce pro energetické posouzení budov - od jejich koncepčního návrhu ve FormIt až po plné BIM modely z Revitu. Insight 360 je součástí projekční sady AEC Collection. Viz http://www.cadstudio.cz/aeccollection a http://www.cadstudio.cz/bim360

13.11.2017 14:18:42

Viz pokračování...FB: Virtuální realita (VR) a rozšířená realita (AR) se … CAD Studio Facebook 13.11.2017 13:19
Virtuální realita (VR) a rozšířená realita (AR) se stávají důležitým nástrojem navrhování, kooperace a prezentace CAD návrhů. Kontaktujte CAD Studio pro nejmodernější 3D nástroje Autodesk pro VR a AR v oblasti strojírenské konstrukce a architektonických návrhů. Vyzkoušejte si VR na vlastních 3D modelech.

Viz pokračování...Viz další CAD blogy a CAD média, viz CAD Studio na sociálních sítích a viz odkazy na další CAD weby.