Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 7632 

CAD tip CAD tip # 8329:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Generování stereoskopických 3D obrázků z 3ds Max.

A - odpověď Pomocí dvou posunutých 3D pohledů lze skládat stereoskopické obrázky pro pozorování červenomodrými brýlemi (tzv. anaglyfy). Pomocí bezplatného pluginu "Render 3D" lze v 3ds Max automatizovat tvorbu takovýchto 3D obrázků.

Do aplikace Autodesk 3ds Max si nejprve doinstalujte plugin "Render 3D" dle pokynů ze stránky Andrew Dour (theDour) - soubory rozbalte do složky (příklad):

C:\Program Files\Autodesk\3ds Max Design 2012\Scripts\Startup\

Pomocí funkce z ribbonu Customize > Customize UI > Toolbars si přidejte do uživatelského prostředí tlačítko pro spuštění skriptu (TheDOUR > R e n d e r 3 D). Nastavte ve scéně kameru a tlačítkem spusťte dialog skriptu:

Render 3D

V něm ukažte zvolenou kameru, popř. změňte její automatické parametry. Jako typ a metodu pro červenomodré (resp. červenozelené) brýle zvolte "Red/Cyan" a "Gray" (jsou možné i další varianty pro polarizované zobrazení a další stereoskopické zobrazovací metody). Tlačítkem Render spustíte generování (rendering) a následné složení obou pohledů. Velikost (rozlišení) generovaného anaglyfu je určená aktuálním nastavením Render parametrů v 3ds Max.

Podrobný postup viz sekce CAD Video - video #48

nebo video na kanálu CADstudioCZ na YouTube:

Další možnosti jsou k dispozici v 3ds Max 2014 Extension 1.

3dsmax
100% *  CAD 
20.11.2011    1921×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: 3ds Max ·

Zpět   Všechny další tipy

Jak přidat korunu nebo další měny do Quantity Takeoff? « | » Chyba převodu katalogů AutoPLANT do Plant3D - nelze otevřít MDB soubor.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist