Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5369 

CAD tip CAD tip # 10142:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Geodetický kalkulátor v AutoCADu Civil 3D.

A - odpověď Geodetický kalkulátor slouží k výpočtu geodetických údajů vztahujících se k zóně a hodnotám transformace, stanoveným v nastaveních výkresu (souřadnicový systém). Kalkulátor spustíte příkazem SHOWGEODETICCALCULATOR nebo z ribbonu Zaměření > Analyzovat > Geodetická kalkulačka.

Aby bylo možné kalkulátor použít, musí být pro výkres stanovena zóna souřadnicového systému. Pro výpočet a zobrazení lokálních souřadnic vzhledem k zeměpisné šířce či délce nebo souřadnicím rastru musí být určena transformační nastavení.

Zadejte jednu dvojici známých hodnot souřadnic, buď místní souřadnici X a Y, nebo zeměpisnou délku a šířku, nebo souřadnici rastru X a Y. Další dva páry souřadnic budou vypočteny.

Civil
100% *  CAD 
16.12.2014    1209×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD Civil 3D ·

Zpět   Všechny další tipy

Čistá odinstalace Autodesk Fusion 360 nebo Fusion 360 Ultimate. « | » Civil 2015 mi nenačte správně podsestavy z předchozí verze projektu (nebo hlásí "soubor makra nenalezen").

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist