Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5255 

CAD tip CAD tip # 10276:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak centrálně spravovat aktualizace produktů Autodesk?

A - odpověď Pro centrální správu aktualizací (service packů, hotfixů, doplňků, rozšíření) produktů Autodesku slouží od verzí 2015/2016 kombinace nástrojů "Autodesk Application Manager" a "Autodesk Accounts".

Application Manager je desktop komponenta, která na každém počítači s nainstalovanými aplikacemi Autodesku hlídá verze (nainstalované a dostupné) a dokáže nabídnout jejich přímé aktualizace (ve stylu Windows Update) buď přímo z webu Autodesku nebo ze sdíleného firemního úložiště. Zároveň (volitelně) eviduje jednotlivé stroje ve firemní správě subscription účtů na portálu Autodesk Accounts. Složku sdíleného úložiště lze v Application Manageru nastavit individuálně pomocí Nastavení nebo centrálně (viz Helpdesk tip).

Správce subscription účtu na Autodesk Accounts může omezit instalaci aktualizací na jednotlivých jím spravovaných firemních strojích - viz Zařízení > Spravovaná zařízení > ikona ozubeného kola > Nastavení doručování:

Jednotlivým uživatelům - viz Uživatelé > Spravovat uživatele > Upravit přístup pak může navíc zamezit instalaci rozšíření produktů Autodesku:

ACADInvCivilRevitmaxSuitecloudA360
100% *  CAD 
15.4.2015    1255×  
 
platí pro: AutoCAD · Inventor · AutoCAD Civil 3D · Revit · 3ds Max · Suite · cloud · A360 ·

Zpět   Všechny další tipy

Přehled síťových kódů "Feature Code" pro produkty Autodesk 2016. « | » Automatické upozornění na změny sledovaných systémových proměnných.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist