Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 5156 

CAD tip CAD tip # 10902:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak importovat soubor z Illustratoru (.AI) do AutoCADu (DWG)?

A - odpověď Vektorové soubory z Adobe Illustratoru lze přímo načítat do AutoCADu pomocí funkcí pro podložení nebo import PDF. Novější varianty formátu .AI mají interně formát PDF (musí být uloženy s volbou Illustratoru "Create PDF Compatibile File").

Stačí je tedy přejmenovat z přípony .AI na .PDF a v AutoCADu poté použít funkci PDFPŘIPOJ nebo PDFIMPORT. Název souboru by neměl obsahovat mezery. Můžete tak načítat logo, grafický motiv nebo jiný obrázek připravený v Illustratoru nebo jiném vektorovém editoru.

Viz též: PDF/AI -> DWG

Další možností je uložení (export) souboru DWG nebo DXF přímo v Illustratoru. Ve volbách exportu vyzkoušejte nastavení "Zachovat vzhled" (Preserve Appearance) nebo naopak "Maximální možnosti úprav" (Maximum Editatibility) pro optimalizaci přenosu textu a složitějších křivek (segmentace spline).

ACADLTInvCivilRevitmax
100% *  CAD 
14.5.2016    882×  
 
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT · Inventor · AutoCAD Civil 3D · Revit · 3ds Max ·

Zpět   Všechny další tipy

Vault - ztráta asociace mezi položkou a souborem (Aktualizace) « | » Vytvoření řezu na existujícím výkresu ocelové konstrukce.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist