CAD Fórum
ČeskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
 právě čte: 1310 
Autorizované školicí středisko produktů Autodesk

CAD tip CAD tip # 7037:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak nahradit část bloků jiným blokem?

A - odpověď Pokud potřebujete nahradit jen některé instance (reference) daného bloku jiným blokem, nelze použít běžné funkce náhrady bloků (BLOCKREPLACE, VLOŽ, apod.) - ty upravují samotnou definici bloku a ovlivní tak všechny jeho reference.

Pro nahrazení pouze vybraných výskytů daného bloku ve vašem DWG výkresu ale můžete využít bezplatnou LISP utilitu Xanadu RIblock - viz www.xanadu.cz/download.

Příkaz RIblock vyzve k zadání názvu nahrazovaného bloku (nebo ukázání příkladu), poté vyberete nahrazované reference tohoto bloku a zadáte (ukázáním nebo jménem) nový blok. Tímto novým blokem budou nahrazeny vybrané reference (vložení) původního bloku. Případné atributy se stejným názvem (tagem) budou automaticky převzaty z nahrazovaných bloků.

ACAD
100% *  CAD 
4.11.2009    365x  
Připomínky    Přeposlat
Obchodní dotaz
 
Související produkty:
platí pro: AutoCAD ·

Viz též:
Tip 7235:Převod obyčejných bloků výkresu na bloky AutoCADu Electrical.
Tip 7213:Hromadné nahrazení různých bloků jiným blokem.
Tip 7144:Nahrazení bodů entitami blok.
Tip 5781:Instalace ScriptPro 2008/2007 nerozpozná nainstalovaný AutoCAD.
Tip 5001:Jak se zobrazí DWG chráněné pomocí aplikace CADVault?

Zpět   Všechny další tipy

Chyba prostorového indexu při zpracování starších SDF v Topobase. « | » Nefunguje mi editace tabulky iSoučásti v Excelu (Win7).

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem CAD produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a zároveň partnera Autodesku, firmy XANADU. Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   






Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (XANADU a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist