Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5644 

CAD tip CAD tip # 8926:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak nezahrnout některé části sestavy do celkové hmotnosti?

A - odpověď Pokud se při stanovování celkové hmotnosti, těžiště nebo momentů setrvačnosti sestavy (3D modelu) potřebujete vyhnout některým součástem (např. stafážní objekty), nastavte je jako "referenční".

Komponenty označené jako Reference se neúčastní fyzikálních výpočtů (jako kdyby měly nulovou hmotnost, nulovou hustotu materiálu) a nemusí být vypisovány v kusovníku.

Vyberte nezúčastněné komponenty ve stromu sestavy, klepněte pravým tlačítkem a zvolte Struktura rozpisky > Referenční. Alternativně můžete použít dialog Rozpiska (Sestavení > Správa > Rozpiska) a sloupec "Struktura rozpisky". Po tomto nastavení přepočtěte novou sníženou čistou hmotnost (váhu) vaší sestavy pomocí Správa > Aktualizace > Aktualizovat hmotnost.

Pokud potřebujete ve výkresu Inventoru zobrazit referenční součásti plnou, nepřerušovanou čarou, zvolte v dialogu "Výkresový pohled" na kartě "Stav modelu" parametry "Referenční data":"Dle součásti" a "Výpočet skrytých čar":"Všechna tělesa".

Další možností řešení je ručně přepsat hmotnost podsestavy nebo součásti stafáže na hodnotu 0:

InventorInventor2013
100% *  CAD 
20.11.2012    2092×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor · Inventor 2013 ·

Zpět   Všechny další tipy

Styl bodu v AutoCAD Map 2013 CZ - Otočení. « | » Znáte příkaz AI_DOWNLOAD_LANGUAGE_PACKS?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist