Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5359 

CAD tip CAD tip # 10754:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak omezit maximální horizontální vzdálenost cíle při cílování podsestav do šířky?

A - odpověď Samotný AutoCAD Civil 3D při zadávání cílování koridoru neumožňuje určit maximální vzdálenost cíle, při které má být ještě cílování provedeno. Tato funkce může být zabudována přímo uvnitř konkrétních podsestav, což však není obvyklé. Lze ji však nahradit doplněním výchozí podsestavy PodmínkaHorizontálníCíl, která omezení vzdálenosti umožňuje. Vzorový řez, kde bude cílována šířka chodníku, která však nesmí přesáhnout 3,0 m, může vypadat např. takto:

Obě podmíněné podsestavy a jedna podsestava chodníku budou zacílovány na tu samou křivku určující šířku chodníku. Vzdálenost 3,0 m (modrá kolečka na obrázku) se nastavuje ve vlastnostech podmíněných podsestav.

Civil
100% *  CAD 
18.2.2016    1941×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD Civil 3D ·

Zpět   Všechny další tipy

Možnosti uchycení madla na stěnu a další typy zábradlí v Revitu. « | » Jak řešit překrývající se elektro značky ve výkresu?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist