Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 2410 

CAD tip CAD tip # 9756:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak z DWG výkresu odstranit EDU razítko "Vytvořeno ve výukové verzi"?

A - odpověď Výukové verze (licence) AutoCADů verzí starších než 2014 SP1 vkládaly dovnitř ukládaných DWG souborů permanentní informaci o použití výukové (Educational) verze. Tato identifikace byla součástí licenční ochrany - licence ke zvýhodněné resp. bezplatné výukové verzi AutoCADu neumožňuje používat tento software ke komerčním účelům.

Omezení využití studentských a výukových (školních) verzí pro komerční projekty platí i nadále. Lze však nyní odstranit viditelnou část informace, banner "VYTVOŘENO VE VÝUKOVÉ VERZI", který se zobrazoval při tisku a při následném otvírání "školního" DWG souboru v komerční verzi AutoCADu (staršího než 2014 SP1).

Tuto informaci můžete snadno odstranit otevřením výkresu v AutoCADu 2015 (nebo v LT 2015, popř. i v TrueView 2015) či vyšších a prostým uložením daného DWG výkresu (Ctrl+S, v TrueView funkcí Convert).

Výuková verze ale i nadále nesmí být využívána pro komerční projekty. Ujistěte se, že váš AutoCAD používáte v souladu s licenčními podmínkami.

ACAD2016ACAD2015ACADLTDWG
100% *  CAD 
29.3.2014    4857×   FAQ   Začátečník
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD 2016 · AutoCAD 2015 · AutoCAD · AutoCAD LT · DWG ·

Zpět   Všechny další tipy

Lze načíst DWG výkres AutoCADu i v Robot Structural Analysis? « | » Jak vybrat pracovní rovinu nebo plochu definující daný 2D náčrt Inventoru?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist