Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4574 

CAD tip CAD tip # 8522:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak získat přesný tvar zubu ozubeného kola?

A - odpověď Generátor komponent Inventoru, generátor ozubených soukolí, používá pro reprezentaci ozubených kol v modelu a ve výkresu pouze zjednodušenou podobu tvaru zubů. Pokud potřebujete pracovat s přesným tvarem vypočteného zubu, můžete jej z ozubeného kola extrahovat.

Pomocí Návrh > Převod energie > Čelní ozubené kolo nechte Inventor vygenerovat ozubené soukolí. Ve stromu prohlížeče klepněte pravým tlačítkem myši na nově vytvořený komponent a z místní nabídky zvolte "Exportovat tvar zubů":

V dialogu "Exportovat tvar zubů" zvolte parametry exportu a vyberte zda exportovat pastorek nebo kolo:

Po potvrzení dialogu bude vytvořena nová součást s tělesem kola a s náčrtem (evolventní křivkou, profilem) přesně popisujícím jeden zub ozubení. Tento profil můžete v případě potřeby vysunout a doplnit do úplného kruhového pole zubů.

Inventor2014Inventor2012
100% *  CAD 
9.3.2012    5915×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor 2014 · Inventor 2012 ·

Zpět   Všechny další tipy

Navisworks - uživatelské úpravy klávesových zkratek. « | » Jak v AutoCADu zapsat znaky menší nebo rovno, větší nebo rovno (≤ ≥)?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist