Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4619 

CAD tip CAD tip # 7222:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

K čemu slouží v AutoCADu soubory WDL, WDR, WDD, WDW a podobné?

A - odpověď Soubory s příponou .wdt, .wdl, .wdd, .wdr, .wdx, .wdi, .wdf, .wdw, .wdn, .wda, .wdp jsou "wire description" soubory využívané v projektech AutoCADu Electrical. Ten navíc využívá i soubory .loc a .inst. Všechny tyto soubory jsou závislými externími referencemi DWG souboru projektu.

Například WDL soubor obsahuje označení vedení, WDW soubor barevná označení drátů, WDR soubor obsahuje klasifikace, WDD soubor je důležitý textový soubor s popisy komponent (např. i vícejazyčnými), INST obsahuje instalační kódy.

ACADE
100% *  CAD 
18.2.2010    2190×  
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD Electrical ·

Zpět   Všechny další tipy

Kvadratický moment průřezu tvaru/profilu v AutoCADu. « | » Po instalaci Service Packu je práce v CAD aplikaci pomalá, trhaná.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist