Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4940 

CAD tip CAD tip # 10484:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Kótování horní hrany stoupacího potrubí.

A - odpověď V případě potřeby okótovat horní hranu stoupacího potrubí výškovou kótou narazí většina uživatelů na problém, kdy nástroj poznámky nereaguje na hranu komponenty.

Řešení této situace je následující. Na horní hranu potrubí vytvořte např. obecný model kopírující průměr potrubí, ke kterému se bude vztahovat výšková kóta.

Vyberte z karty Poznámky příkaz Výšková kóta a na řádku možností (umístěný po pásem karet) najeďte na poslední volbu Zobrazit výšky (standardně je zvolen příkaz: aktuální (zvolená) výška). Pokud kliknete na index šipky, zobrazí se vám další možnosti umístění výškové kóty. Nyní stačí vybrat příkaz: HORNÍ VÝŠKA. Následně, když najedete na horní hranu stoupacího vedení, měla by již výšková kóta reflektovat horní hranu potrubí.

Revit
100% *  CAD 
3.9.2015    845×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit ·

Zpět   Všechny další tipy

Pomalá práce Inventoru ve vzdáleném prostředí. « | » Chyba při otvírání .max souboru v Autodesk 3ds Max.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist