Když v Autodesk Infraworks exportuji georeferencovaný model do FBX, je po jeho následném načtení do Autodesk FormIt nebo do Revitu nebo do 3ds Max zobrazen pootočený - sever nemíří přesně na sever.
Příčinou je použitý souřadnicový systém (transformace souřadnic a odchylka "severního" směru). Při exportu 3D modelu v Infraworks nastavte jako cílovou souřadnicový systém (Target Coordinate System) uživatelský systém založený na UTM84 a počátek systému X-Y-Z na souřadnici 0,0,0:
Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems. Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky:
Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost. Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů. Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení. Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.