Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4352 

CAD tip CAD tip # 10419:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Nefunkční hranice povrchu z koridoru.

A - odpověď Někdy lze v projektu Civilu D narazit na situaci, kdy ve vlastnostech koridoru přidáte hranici (libovolný typ) k povrchu (vytvořenému z koridoru) a tato hranice nefunguje. Konkrétně ve vlastnostech koridoru vidíte přidanou hranici, ale povrch není následně nijak oříznut. Nejpravděpodobnějším důvodem je tzv. „motýlkování“ koridoru, tedy situace, kdy např. v prudkém směrovém oblouku dochází ke křížení vypočtených příčných řezů.

Odstranění motýlkování se věnovaly např. články na blogu Civil3D: Pokud však chcete koridor ponechat bez změn, můžete si nechat vygenerovat hranici z koridoru pomocí nástroje v panelu „Vytvořit projekt“:

Na vygenerované křivce pak naleznete místo kde dochází k motýlkování, a křivku zde opravíte pomocí standardních funkcí AutoCADu (OŘEŽ, ZAOBLIT,...). Tuto hranici pak přidáte standardním způsobem do definic povrchu jako hranici typu vnější. Nevýhodou tohoto řešení je ztráta dynamičnosti (vždy při změně povrchu bude nutné vygenerovat hranici novou).

Civil
100% *  CAD 
25.7.2015    859×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD Civil 3D ·

Zpět   Všechny další tipy

Jak v Inventoru 2015/2016 použít paletu barev z verze 2012? « | » Revit 2016 selže při upgrade jednoho projektu z verze 2015.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist