Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5785 

CAD tip CAD tip # 10745:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Několik metod odstranění nadbytečných vrcholů křivky.

A - odpověď V AutoCADu Civil 3D můžete využít několik metod pro zjednodušení křivky (polyline či jiné čarové entity), tedy odstranění jejích nadbytečných vrcholů.

  • Funkce holého AutoCADu - vyberte křivku pro uzlovou editaci, najeďte myší nad zvolený vrchol a z místní dynamické multifunkční uzlové nabídky zvolte "Odebrat vrchol".
  • Funkce DeleteFeaturePI - vyberte křivku a postupně ukazujte na vrcholy, které chcete odebrat - budou zvýrazněny světlejším zeleným trojúhelníkem.
  • Funkce WeedFeatures - nejlépe s volbou Částečně ("Č", resp. Partial, "P") - umožní vymazat celou sérii vrcholů nebo vrcholy splňující zadaná kritéria "nadbytečnosti" (blízkost/délku segmentu, změnu sklonu, spád segmentu, rozdíl 3D výšek).

Samozřejmě lze využít i další metody pro hromadné zjednodušení křivek - příkaz ODSTRAŇPŘESAHY (OverKill) nebo LISP utility.
CivilACAD
100% *  CAD 
14.2.2016    1751×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD Civil 3D · AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipy

Jak nastavit spoj typu pero drážka v Plant 3D. « | » Jak v daném projektu v A360 Team povolit Přispěvatele?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist