Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 5574 

CAD tip CAD tip # 7033:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Opletení kabelu, lano a další materiály v Inventoru.

A - odpověď Pokud v modelu Inventoru potřebujete reprezentovat objekty a materiály definované typickou povrchovou texturou, vzorem, většinou postačí je vyjádřit pomocí definice materiálu zobrazení a není je tedy potřeba podrobně modelovat 3D nástroji.

To se týká takových objektů jako jsou lana, provazy, opletení kabelů, perforované plechové mřížky, slzičkový plech, tahokov, gravírované popisy a loga, apod.

Potřebnou povrchovou strukturu můžete určit aplikováním vhodné textury v definici Barev (Správa > Styly a normy > Editor stylů > Barva). Řadu vhodných textur najdete přímo v nabídce Inventoru (povrchy kovů, dřeva, plastů, kamene), další si můžete snadno doplnit prostřednictvím vlastních BMP souborů obrázků. Můžete využívat i mapy průhlednosti.

Pokud například potřebujete "vymodelovat" opletený elektrický vodič, můžete využít vestavěnou texturu Wire_Sleeve&.bmp nebo si vytvořit vlastní povrchový materiál jako v bloku Braided-cable:

Textura opletení kabelu - pomocná

Inventor2016Inventor2014Inventor2012Inventor2010
100% *  CAD 
3.11.2009    4512×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipy

Pohodlné psaní textu podél libovolné křivky. « | » Čtyři metody otáčení 3D modelu v Inventoru.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist