Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4456 

CAD tip CAD tip # 8045:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Pracovní prostory v AutoCADu Map 2012.

A - odpověď Mapová a GIS aplikace AutoCAD Map 3D -- jak v základní verzi, tak v "Topobase" verzi Enterprise -- nabízí několik samostatných pracovních prostředí. Ta sdružují funkce a členění funkcí, které jsou typické pro určitý druh činnosti - např. kreslení, údržba nebo analýza map.

Některé funkce Mapu jsou tak v ribbonu dostupné pouze z daného konkrétního prostředí (pracovního prostoru, workspace). Výchozí prostředí nastavujete při instalaci.

Pokud tedy máte např. nastaven jako výchozí pracovní prostor "Pracovní prostor pro plánování a analýzu" a chystáte se provádět údržbu map (začištění, kontroly topologií, úpravy atributů a objektových dat), přepněte si v panelu rychlého přístupu (QAT) pracovní prostor na "Údržbu". Podobně si můžete i např. v aplikaci AutoCAD Civil 3D přepnout na prostředí Mapu:

Map workspace

MapCivilTB
100% *  CAD 
17.6.2011    1943×  
 

Zpět   Všechny další tipy

Chyba: překročen počet aktivovaných licencí « | » Nastavení počáteční velikosti pohledu pro první náčrt.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist