Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 3237 

CAD tip CAD tip # 9338:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Při posunu jedné entity se posouvá i sousedící entita.

A - odpověď Pokud se například při posouvání bloku na čáře posouvá i ona čára, došlo pravděpodobně k vytvoření vazby mezi oběma entitami (objekty). Vazba mohla být vytvořena ručně nebo spíše automaticky.

Nežádoucí vazbu z objektů odstraníte příkazem ODSTRVAZBU (_DELCONSTRAINT). Pokud nechcete, aby se při kreslení navazujících, resp. souvisejících objektů vytvářely automatické vazby, vypněte toto chování pomocí proměnné CONSTRAINTINFER (na 0), resp. stiskněte kombinaci kláves Ctrl+Shift+I (viz též první ikonka na stavovém řádku AutoCADu).

ACADADTACADMCivilMap
100% *  CAD 
16.7.2013    843×  
 

Zpět   Všechny další tipy

Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností. « | » Tabulka poloměrů ohybu pro rozvin plechu dle DIN 6935.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist