Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4363 

CAD tip CAD tip # 9338:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Při posunu jedné entity se posouvá i sousedící entita.

A - odpověď Pokud se například při posouvání bloku na čáře posouvá i ona čára, došlo pravděpodobně k vytvoření vazby mezi oběma entitami (objekty). Vazba mohla být vytvořena ručně nebo spíše automaticky. Vazba je indikována ikonkou "dvojité vlaječky" při najetí kurzorem na entitu. Příliš mnoho vazeb může zpomalit váš DWG výkres.

Nežádoucí vazbu z objektů odstraníte příkazem ODSTRVAZBU (_DELCONSTRAINT). Pokud nechcete, aby se při kreslení navazujících, resp. souvisejících objektů vytvářely automatické vazby, vypněte toto chování pomocí proměnné CONSTRAINTINFER (na 0), resp. stiskněte kombinaci kláves Ctrl+Shift+I (viz též první ikonka na stavovém řádku AutoCADu).

ACADADTACADMCivilMap
100% *  CAD 
16.7.2013    1069×  
 

Zpět   Všechny další tipy

Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností. « | » Tabulka poloměrů ohybu pro rozvin plechu dle DIN 6935.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist