Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 5846 

CAD tip CAD tip # 7387:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Přidání vlastního šrafovacího vzoru do Inventoru.

A - odpověď Pomocí editoru stylů si můžete v Inventoru (2011 a novějších) doplnit do standardní nabídky nové šrafovací vzory. Lze importovat standardní PAT soubory vzorů z AutoCADu nebo Revitu. Můžete tedy využít stovek existujících doplňkových vzorů šraf (viz např. stránka Download), využít šrafy např. z AutoCADu Architecture, nebo si vytvořit vlastní vzory - ručně pomocí Příručky uživatelských přizpůsobení AutoCADu nebo vizuálně, např. pomocí HGEN.

V Editoru stylů (ribbon Správa > Styly a normy > Editor stylů) vyberte větev Šrafování a v ní konkrétní styl šrafování, např. "Šrafy (ISO)". Vytvořte nový styl (kopii). V seznamu Vzor klikněte na položku "Další..." a v dialogu "Vybrat šrafovací vzor" pak stiskem tlačítka "Načítání..." zvolte požadovaný .PAT soubor pro načtení (otevření). Poté můžete nastavit měřítko, úhel natočení a rozteč šraf a nově vytvořený vzor uložit do knihovny stylů.

Šrafovací vzor pro Inventor

Inventor2011
100% *  CAD 
2.6.2010    4405×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor 2011 ·

Zpět   Všechny další tipy

Jak přenášet data mezi Productstream Professional a Vault? « | » Nové OS platformy podporované pro správce licencí FlexLM.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist