Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 6162 

CAD tip CAD tip # 2076:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak v Inventoru zadávat souřadnice kreslených prvků náčrtu číselně, pomocí klávesnice?

A - odpověď Lze použít několik způsobů. V náčrtu si můžete zapnout panel "Přesné zadání" (Zobrazit > Panel nástrojů > Přesné zadání; v ribbonu: Náčrt > Kreslení > Přesné zadání) a požadované souřadnice či vzdálenosti X-Y-Z zadávat číselně. Lze rovněž zapnout rastr obrazovky a krokování kurzoru po tomto rastru - tak lze snadno zaokrouhlovat zadávání kurzorem na "kulatá" čísla (viz Nástroje > Možnosti aplikace > Náčrt > Přichytit k rastru).

Především si však uvědomte, že na rozdíl od AutoCADu lze v Inventoru nejprve nakreslit geometrii jen "od oka" a poté ji zpřesnit na skutečné rozměry okótováním (doplněním rozměrových parametrů a vazeb).

Inventor
100% *  CAD 
8.4.2002    2625×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor ·

Zpět   Všechny další tipy

Inventor mne upozorňuje, že můj video ovladač není certifikovaný. « | » Jak nastavit podporu dvou procesorů v 3D Studiu VIZ nebo MAX nebo Inventoru?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist