Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 5673 

CAD tip CAD tip # 2312:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak otevírat DWG výkresy poklepáním v jediném okně AutoCADu?

A - odpověď ... nebo naopak v různých sezeních?

Způsob otevírání souborů s příponou DWG při poklepání ve správci souborů je určen nastavením ve Windows. V Průzkumníku Windows, Nástroje, Možnosti složky, karta "Typy souborů", zvolte DWG - Výkres AutoCADu, stiskněte Upřesnit, vyberte akci "Spustit AutoCAD" (open) a stiskněte tlačítko "Upravit...". Nyní zaškrtněte volbu "Používat DDE", pokud chcete otevírat DWG výkresy v jediném sezení, anebo volbu zrušte pro otevírání v samostatných sezeních.

Je-li vybrána volba "Použít DDE", hodnota "Zpráva DDE" by měla být nastavena na [open("%1")], Aplikace na acad (popř. "Aplikace DDE" na AutoCAD.r**.DDE) a Téma na System. Ve vyšších verzích AutoCADu je pro otevírání DWG souborů implicitní aplikací utilita AcLauncher.exe. Přiřaďte tedy k DWG akci C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\AcShellEx\AcLauncher.exe.

Ve Windows Vista a Win7 lze akce pro jednotlivé typy souborů nastavovat jen v Registry nebo pomocí doplňkových nástrojů jako jsou např. aplikace FileTypes nebo File Type Doctor (popř. např. v Total Commanderu).

Důležité: V každém případě systémovou proměnnou AutoCADu SDI musíte nastavit na 0, jinak budou výkresy otevírány v samostatných sezeních i při volbě použití DDE.

Poznámka: Nezaměňujte otvírání více kopií AutoCADu se zobrazením více položek výkresů v dolním Panelu nástrojů Windows - viz TASKBAR

ACADLTMapADTACADMMDT
100% WinXP,Vista,Win7,Win8  CAD 
27.6.2002    14515×   FAQ  
 

Zpět   Všechny další tipy

Jak vybrat všechny ozrcadlené bloky ve výkresu? « | » Proč jeden výřez zakrývá druhý (je neprůhledný)?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist