CAD FÓRUM - TIPY A TRIKY | UTILITY | DISKUZE | BLOKY | PODPORA | POMOC A RADY
Přes 122.750 registrovaných u nás, celkem 1.125.000 registrovaných (CZ+EN).
Tipy pro AutoCAD 2027, pro Inventor 2027 a pro Revit 2027.
Nový Kalkulátor nosníků, Spirograf generátor a Regresní křivky v sekci Převodníky.
Kompletní příkazy a proměnné AutoCADu 2027.
CAD tip # 265:
Otázka
A
Potřebujete-li v AutoCADu provést nějaký pomocný výpočet, nemusíte hned sahat po kalkulačce. AutoCAD umí na příkazovém řádku interpretovat matematické výrazy zapsané v AutoLISP notaci, obecně: (funkce operand1 operand2). Takže například:
Potřebujete-li výpočet provést uvnitř dialogového panelu nebo se složitějším výrazem, využijte utilitu AutoCAD Assistant (viz Assistant), která doplní do dialogů AutoCADu přehlednou kalkulačku (na pravém tlačítku myši).
(+ 2 (* 2 5)) vrátí 12 (/ 8 2) vrátí 4 (* (+ 2 2) (/ 4 2)) vrátí 8Například na výzvu AutoCADu "Zadejte vzdálenost: " zadejte 'cal a zapište matematický výraz.
Potřebujete-li výpočet provést uvnitř dialogového panelu nebo se složitějším výrazem, využijte utilitu AutoCAD Assistant (viz Assistant), která doplní do dialogů AutoCADu přehlednou kalkulačku (na pravém tlačítku myši).
![ARKANCE Community - diskuzní fórum, tipy a utility pro AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, Forma a další produkty Autodesk
- od firmy ARKANCE [www.cadforum.cz] ARKANCE Community - diskuzní fórum, tipy a utility pro AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, Forma a další produkty Autodesk
- od firmy ARKANCE [www.cadforum.cz]](../common/arkance_186.png)

Co je komunita ARKANCE?
also in ENGLISH
AutoCAD
AutoCAD Architecture